• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل توزیع برق کرمانشاه:

مصرف برق شهرهای زلزله‌زده استان 60 درصد بیشتر شده است

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه از افزایش 60 درصدی مصرف برق در مناطق زلزله زده استان خبر داد و گفت: با این وجود تاکنون خاموشی در این مناطق نداشته‌ایم.

علیمراد مرادی مجد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به افزایش دما و بالا رفتن نیاز به انرژی برق برای وسایل سرمایشی، اظهار کرد: شهرهای زلزله زده خصوصا سرپل‌ذهاب در نواحی گرمسیر استان قرار دارند و مصرف برق در این نقاط در فصل گرما بسیار افزایش یافته است.

وی از افزایش 60 درصدی مصرف برق در این نواحی خبر داد و یادآوری کرد: مصرف برق در شرایطی افزایش پیدا کرده که شبکه‌های ما برای وضعیت اضطراری پس از زلزله برقرار شده و نمی‌تواند جوابگوی این حجم از مصرف باشد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان احتمال وقوع خاموشی با این شیوه مصرف را در این مناطق بعید ندانست و عنوان کرد: البته تاکنون خاموشی در شهرهای زلزله زده استان نداشته ایم.

مرادی مجد با اشاره به قطعی‌های که اکنون در نقاط مختلف استان رخ می‌دهد، تاکید کرد: تلاش می‌کنیم این قطعی‌ها در مناطق زلزله زده رخ ندهد.

وی افزود: اگر گاهی در این مناطق خاموشی رخ می‌دهد، ناشی از آسیب دیدن شبکه‌ها است که در جریان بازسازی مدام به شبکه‌ها و خطوط برق آسیب وارد می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه بخش زیادی از خطوط و شبکه‌های برق در جریان زلزله آسیب دید، اعتبار مورد نیاز برای بازسازی آسیب‌های وارده را 120 میلیارد تومان برآورد کرد.

مرادی مجد افزود: قرار شده از این میزان فعلا 10 میلیارد تومان را شرکت توانیر و 25 میلیارد تومان را استانداری تامین کند تا نسبت به بازسازی بخشی از آسیب‌های وارد شده اقدام کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: