• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-14214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس میراث فرهنگی سرپل‌ذهاب:

بزودی بازسازی راه دسترسی آبشار پیران را آغاز می‌کنیم

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سرپل ذهاب گفت: بزودی راه دسترسی به آبشار پیران که در زلزله سال گذشته تخریب شده بود را بازسازی خواهیم کرد.

مظفر غلامی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بااشاره به تخریب راه دسترسی به آبشار پیران در پی وقوع زلزله سال گذشته، اظهار کرد: با تخریب این راه، امکان بازدید از آبشار برای گردشگران بسیار دشوار شده است.

وی ادامه داد: بسیاری از گردشگران جهت بازدید از آبشار پس از پیمودن قسمتی از راه و روبرو شدن با مسیری صعب العبور از ادامه دادن مسیر منصرف می شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان سرپلذهاب بابیان اینکه برای بازسازی راه دسترسی به آبشار رایزنی های بسیاری انجام گرفته، عنوان کرد: استانداری کرمانشاه با اختصاص 550 میلیون تومان برای این موضوع موافقت کرده که طبق وعده داده شده بزودی تخصیص خواهد یافت.

وی تاکید کرد: همچنین اداره کل میراث فرهنگی استان نیز 150 میلیون تومان را جهت بازسازی سرویس های بهداشتی و پارکینگ تخریب شده آبشار پیران اختصاص داده است.

غلامی خاطرنشان کرد: با تخصیص اعتبارات مورد نظر بزودی کار بازسازی مسیر دسترسی، سرویس های بهداشتی و پارکینگ آبشار پیران را آغاز خواهیم کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه نوروز سال گذشته بیش از 45 هزار گردشگر از آبشار 150 متری پیران بازدید کردند، اظهار کرد: متاسفانه پس از تخریب راه دسترسی به آبشار شاهد کاهش تعداد گردشگران بازدیدکننده از این آبشار بوده‌ایم.


آبشار سه طبقه پیران از جمله جاذبه های مهم گردشگری طبیعی در استان کرمانشاه است که در فاصله یازده کیلومتری شهر سرپلذهاب واقع شده و هرساله گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: