• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-15014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری:

باید از کرمانشاه صدایی زیبا به گوش برسد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: شهرستان کرمانشاه منشاء تحولات استان است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی‌تبار در مراسم معارفه معاون توسعه و برنامه ریزی فرمانداری کرمانشاه که امروز (16 تیر) برگزار شد، از اهمیت شهرستان کرمانشاه یاد کرد و افزود: اگر قرار باشد هر تحولی در استان صورت گیرد، منشاء آن باید در شهرستان کرمانشاه باشد.

وی گفت: هرگونه تغییرات مثبت که در شهرستان کرمانشاه رخ بدهد می‌تواند تاثیرات فرامنطقه‌ای حتی خارج از استان هم داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه 50 درصد جمعیت استان متمرکز در شهرستان کرمانشاه است، خاطرنشان کرد: بیش از 80 درصد مسائلی که در استان رخ می‌دهد نیز در کرمانشاه رقم می‌خورد.

الهی‌تبار از ظرفیت‌ها و ثروت‌های گسترده استان کرمانشاه یاد کرد و افزود: اگر بخواهیم این پتانسیل‌ها را تبدیل به ثروت و توسعه برای استان کنیم، نیازمند تغییر در نگاه و رفتارها هستیم.

وی تاکید کرد: نگاه همه باید از نگاه‌های خرد به نگاه‌های کلان تغییر پیدا کند و به جای هدر دادن وقت خود برای دخالت‌های بی‌مورد در امور یکدیگر، به نقد سازنده که در مسیر توسعه باشد، بپردازیم.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کرمانشاه خواستار افزایش مطالبه‌گری در مسئولین، نمایندگان مجلس و نخبگان استان شد و یادآوری کرد: باید تلاش کنیم امکانات و اعتبارات ملی بیشتری برای کرمانشاه جذب کنیم.

الهی‌تبار افزود: فقط 13 درصد از اعتبارات به صورت استانی بین استان‌های کشور توزیع می‌شود و باید تلاش کنیم از اعتبارات ملی سهم بیشتری به دست بیاوریم.

وی اظهار کرد: باید نتیجه همه این اقدامات بگونه‌ای باشد که از کرمانشاه صدایی زیبا به گوش برسد و البته در عین حال مشکلات را نیز به بهترین شکل مطرح و حل کنیم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در ادامه افزود: همه ما باید تلاش کنیم مردم احساس امنیت بیشتری داشته باشند و جرائم و آسیب‌های اجتماعی کمتر شود که این مهم جز با مشارکت خود مردم محقق نخواهد شد و باید امنیت را بر مبنای مشارکت مردم رقم بزنیم.

الهی‌تبار افزود: البته اقدامات بسیار خوبی در استان صورت گرفته و شاهد کاهش بسیاری از آسیب ها و جرائم بوده ایم.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه در خصوص حوزه سیاسی نیز بر لزوم تقویت کمی و کیفی احزاب و استفاده از ظرفیت آنها تاکید کرد.

وی با بیان اینکه در حوزه اجتماعی نیز توجه ویژه‌ای به استان می‌شود، بیان کرد: این دولت بر عکس دولت نهم و دهم که در آن مقوله مسائل اجتماعی مغفول ماند، توجه ویژه‌ای به مسائل اجتماعی داشته و اقدامات خوبی صورت داده که ما نیز آنها را در کرمانشاه دنبال می‌کنیم.

الهی‌تبار اعتبارات حوزه اجتماعی سال گذشته استان را پنج میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: امسال نیز فقط در یک رقم حدود پنج میلیارد تومان به آسیب‌های اجتماعی استان اختصاص داده شده است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه بر لزوم استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد در رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی نیز تاکید کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری کرمانشاه اشاره‌ای هم به موضوع استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان در این دولت داشت و افزود: با تاکید دولت قرار است از بانوان توانمند در سطوح مختلف مدیریتی استفاده شود که ما نیز این مهم را در کرمانشاه پیگیری می‌کنیم.
 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: