• شنبه ۱۶ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-15414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

برای بازسازی مناطق زلزله زده از آب شرب استفاده نشود

استاندار کرمانشاه گفت: نباید برای بازسازی مناطق زلزله زده استان از آب شرب استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان که با حضور رییس بنیاد مستضعفان، مدیران عامل بانک های ملی، سپه و توسعه تعاون، جمعی از نمایندگان استان و مدیران دستگاه های اجرایی، عصر امروز(16 تیر) برگزار شد، با تقدیر از همکاری خوب شکل گرفته جهت بازسازی مناطق زلزله زده، گفت: دولت برای بازسازی مناطق زلزله زده استان سنگ تمام گذاشت و با تصویب سریع تسهیلات مورد نیازبه روند بازسازی این مناطق سرعت بخشید.

وی گفت: بنیاد مستضعفان نیز با تخصیص سیمان رایگان جهت بازسازی واحدهای تخریبی در زلزله کمک خوبی به بازسازی این مناطق کرد.

وی همچنین از کمک و مشارکت بانکها در روند بازسازی مناطق زلزله زده تقدیر کرد و گفت: بانکها جدای از همکای خوبی که در پرداخت تسهیلات بازسازی داشتند، در بازسازی فضاهای آموزشی، درمانی و فرهنگی نیز مشارکت خوبی کردند که جای تقدیر دارد.

بازوند همچنین با اشاره به روند بازسازی مناطق زلزله زده استان، گفت: بنیاد مسکن بعنوان متولی ساخت و ساز این مناطق نباید از آب شرب جهت بازسازی این مناطق استفاده کند، زیرا این کار ممکن است سبب ایجاد بحران کمبود آب در این مناطق گردد.

وی از فرمانداران خواست به این موضوع نظارت داشته باشند.

در این جلسه از سوی مهندس مهدیان معاون بازسازی بنیاد مسکن کشور گزارشی از وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده استان ارائه و عنوان شد تاکنون 30 هزار و 691 واحد در مناطق زلزله زده استان آواربرداری شده، 28 هزار واحد پی کنی شده، 20 هزار واحد فونداسیون اجرا شده، برای 13 هزار واحد اسکلت اجرا شده و در هشت هزار واحد سقف زده شده است.

همچنین اعلام شد مرمت 44 هزار واحد تعمیری به اتمام رسیده است.

رییس بنیاد مستضعفان نیز تامین سیمان رایگان تمام واحدهای مسکونی تخریب شده را تقبل کرد.


بانکها به کمک رفع مشکل بیکاری استان بیایند

بازوند در بخش دیگر سخنانش به وضعیت بیکاری استان اشاره کرد و افزود: نرخ بالای بیکاری بسیاری خانوارهای استان را رنج می دهد که انتظار داریم بانکها در این زمینه نیز به کمک استان بیایند و در اجرای پروژه ها با مشارکت بخش خصوصی حضور پررنگ تری داشته باشند.

وی با بیان اینکه در استان برخی واحدهای تولیدی به تملک بانکها درآمده و همین امر موجب عدم استفاده از سرمایه گذاری صورت گرفته برای آنها شده، گفت: این موضوع نه به نفع بانکها و نه به نفع کشور است، لذا انتظار داریم برای استان کرمانشاه به صورت ویژه این اختیار به مدیران بانکی استان داده شود که در خصوص این واحدها تصمیم گیری کنند.

در این نشست دو تفاهم نامه بین استانداری و مدیران عامل بانکهای ملی، سپه و توسعه تعاون - یکی در زمینه احداث فضاهای آموزشی و دیگری در خصوص خرید یک دستگاه سیتی آنژیو- به امضا رسید. ارزش این دو تفاهم نامه بالغ بر 22 میلیارد تومان است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: