• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-15814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

اولین بیمارستان دامپزشکی دانشگاهی غرب کشور درکرمانشاه احداث می‌شود

رئیس دانشکده دامپزشکی دانشگاه رازی از احداث اولین بیمارستان دامپزشکی دانشگاهی غرب کشور در کرمانشاه خبر داد.

عبدالعلی چاله چاله در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با بیان اینکه هم اکنون یک درمانگاه زیرمجموعه دانشکده دامپزشکی و چند درمانگاه دامپزشکی بخش خصوصی در استان فعال هستند، اظهارکرد: دانشگاه رازی کرمانشاه در نظر دارد اولین و مجهزترین بیمارستان دامپزشکی دانشگاهی غرب کشور را احداث کند.

وی ادامه داد: کارهای مقدماتی احداث این پروژه در دست انجام است و امیدواریم بزودی کلنگ زنی شود.

رئیس دانشکده دامپزشکی کرمانشاه تصریح کرد: این پروژه در مساحت 2500 متر مربع در بلوار کیهانشهر، سه راهی شهرک رسالت احداث می شود.

وی درخصوص ضرورت های احداث بیمارستان دامپزشکی در کرمانشاه نیز اظهار کرد: از آنجایی که کرمانشاه به عنوان قطب دامپروری کشور شناخته می شود و دامپروی بخش مهمی از اقتصاد مردم این استان را تشکیل می دهد، نیاز به ارائه چنین خدماتی در سطح گسترده تری احساس می شود.

چاله چاله تاکید کرد: همچنین علاوه بر ورود دام های قاچاق از طریق مرزهای کرمانشاه، شاهد عبور و توقف پرندگان مهاجر نیز در این استان هستیم که احتمال اینکه هر دو ناقل بیماریهای خطرناکی باشند که سرمایه های دامی استان را تهدید کنند وجود دارد، لذا ایجاد چنین مرکزی در تشخیص به موقع و کنترل شیوع این دسته از بیماریها در بین دام ها و پرندگان استان کمک کننده خواهد بود.

وی تاکید کرد: ازسوی دیگر حیوانات خانگی نیز که نیاز به خدمات دامپزشکی داشته باشند در این مرکز پذیرش و نسبت به ارائه خدمات تخصصی به آنها اقدام خواهد شد.

رئیس دانشکده دامپزشکی کرمانشاه با اشاره به تحصیل 200 دانشجوی دامپزشکی عمومی در این دانشکده، افزود: دانشجویان این دانشکده باید دو سال آخر تحصیل خود را به صورت کارآموزی مشغول مهارت آموزی در بیمارستان و یا درمانگاه دامپزشکی شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: