• سه شنبه ۱۹ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-16914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل سازمان فضای سبز کرمانشاه:

هر کرمانشاهی 12.5 مترمربع "فضای سبز" دارد/ حذف سالانه 10 درصد از چمن‌های شهر

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری کرمانشاه سرانه فضای سبز در کرمانشاه را 12.5 متر مربع اعلام کرد.

سیروس کومه در گفت وگو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه، میانگین سرانه فضای سبز کشور را 12 متر مربع اعلام و تصریح کرد: خوشبختانه سرانه فضای سبز کرمانشاه حدود نیم متر از متوسط کشور بیشتر است.

وی با بیان اینکه توسعه فضای سبز با توجه به دسترسی به منابع آبی انجام می شود، گفت: زمانی امکان توسعه فضای سبز وجود دارد که منابع آبی آن نیز تامین شود.


کومه 
با بیان اینکه در حال حاضر عمده توسعه فضای سبز در بخش جنوب شهر کرمانشاه در حال انجام است، تصریح کرد: احداث و تجهیز پارک‌های محله در مناطق مختلف شهر انجام می شود، اما بیشترین توسعه در ضلع جنوبی شهر و در محدوده پارک جنگلی سراب قنبر در حال انجام است.

مدیر عامل سازمان پارک ها و فضای سبز کرمانشاه افزود: با برنامه هایی که در دست اجرا داریم سرانه فضای سبز شهر کرمانشاه را تا پایان امسال به 13 متر مربع می‌رسانیم، که البته رسیدن به این عدد منوط به تامین منابع آبی است.

کومه با اشاره به کاهش منابع آبی زیرزمینی طی سالهای گذشته، گفت: درسالهای اخیر تلاش کرده ایم با توجه به محدودیت دسترسی به منابع آبی، افزایش فضای سبز را بصورت منطقی پیگیری کنیم، زیرا در کنار ایجاد فضای سبز باید به نگهداری آن نیز توجه شود و باید میزان افزایش فضای سبز طوری باشد که بتوان از آن نگهداری کرد.

وی با اشاره به آب بَر بودن چمن، گفت: در همین راستا سالانه 10 درصد از چمن سطح شهر تبدیل به گونه های درختی و درختچه‌های کم مصرف و پربازده می شود.

کومه افزود: این گونه‌های جدید هم به لحاظ آبی کم مصرف بوده و هم به لحاظ زیست محیطی بسیار با ارزش‌تر از چمن است و توان بالایی در جذب آلاینده‌های زیست محیطی دارند.

وی افزود: هم اکنون در محدوده کمربندی غربی و خروجی شهر کرمانشاه تلفیقی از درخت و درختچه در حال کاشت است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: