• پنجشنبه ۴ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-4014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرکل فرهنگ و ارشاد کرمانشاه:

کاری برای ثبت روز ملی "کرمانشاه" انجام نشده/ ماه آینده پیشنهاد آن مطرح می‌شود

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از پیگیری ثبت یک روز در تقویم به نام روز ملی کرمانشاه خبر داد و افزود: پیشنهاد این نامگذاری ظرف یک ماه آینده در جلسه شورای فرهنگی عمومی استان مطرح می شود.

حجت الاسلام رحیم جعفری به مناسبت روز ملی کرمانشاه-پنجم مرداد- در گفت و گو با خبرنگار سرویس «فرهنگی و هنری» ایسنا منطقه کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون اقدامی برای ثبت روز ملی کرمانشاه در تقویم انجام نشده، گفت: روز رخداد عملیات مرصاد روز تاریخی و ماندگار در تاریخ کشور و جنگ تحمیلی محسوب می‌شود و شکی نیست مثل دزفول و خرمشهر باید روزی به نام کرمانشاه به خاطر این حماسه بزرگ داشته باشیم.

وی افزود: کرمانشاه نقش آفرینی بسیاری در تاریخ دفاع مقدس داشت و نقطه آغاز و پایان جنگ تحمیلی محسوب می شود و ضرورت دارد یک روز در تقویم، حال چه روز عملیات مرصاد و یا روزی دیگری به نام کرمانشاه نامگذاری شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به طرح پیشنهاد ثبت روز ملی کرمانشاه، گفت: قرار است در اولین جلسه شورای فرهنگی عمومی پیشنهاد نامگذاری روزی به نام کرمانشاه بررسی شود که احتمالا ظرف یک ماه آینده جلسه شورا برگزار شود.

جعفری تصریح کرد: با طرح پیشنهاد، این موضوع باید در شورای فرهنگ عمومی استان تصویب شود و پس از تصویب طرح به شورای فرهنگ عمومی کشور ارسال می‌شود و در صورت تصویب راهی شورای عالی انقلاب فرهنگی می شود.

وی افزود: در صورت تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی، روزی به نام روز ملی کرمانشاه در تقویم ثبت خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه تصریح کرد: نامگذاری روزی به نام کرمانشاه زمینه شناخت و معرفی بیشتر استان در سطح کشور را فراهم کرده و زمینه ساز برگزاری جشنواره و همایش‌های ملی و بین المللی در استان خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: