• دوشنبه ۲۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1087-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با تقدیر از آثار برگزیده

جشنواره خوشنویسی "خون و قلم" در کرمانشاه پایان یافت

اختتامیه جشنواره خوشنویسی خون و قلم -ویژه خوشنویسی وصیت نامه شهدای والامقام شهر کرمانشاه-  با تقدیر از آثار برگزیده جشنواره برگزار شد.
 
به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، حجت الاسلام هادی عسگری مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در این مراسم با بیان اینکه خون های ریخته شده شهدا نباید هدر رود، اظهار کرد: باید افرادی باشند که پیام این خون های ارزشمند را به دیگران برسانند، اما این افراد باید ویژگی هایی داشته باشند و هرشخص نالایقی نمی تواند از این خون ها دم بزند.

عسگری با بیان اینکه ایثار و شهادت نباید تحریف شود، افزود: ایثار یعنی وارستگی، خیرخواهی، عزت دیگران و زندگی با عزت نه ذلت.

وی با بیان اینکه اگر این شهیدان نبودند دشمن معلوم نبود چه برسر ملت ما می آورد، افزود: حاکم شدن آمریکا و داعش بر عراق نشان داد که دشمن اگر بر کشوری احاطه یابد چه بلایی برسر مردم آن خواهد آورد.

ابراهیم مرادی نایب رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه نیز گفت: خانواده های شهدا برگردن ماحق بسیار دارند و افتخار دارم که عضوی از خانواده شهدا و ایثارگران هستم.

وی با بیان اینکه شهدا هرگز نخواهند مرد زیرا در تاریخ ثبت و ماندگار شده اند، گفت: دغدغه شهدا حفظ نظام و گوش دادن به فرامین رهبری است. رهبری که امروزه تیری شده در چشمان دشمن.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر کرمانشاه همچنین با تاکید بر لزوم تمرین خط و خوشنویسی در همه اقشار ادامه داد: باید آموزش خطاطی از همان ابتدا به کودکان در مدارس آموزش داده شود و دانش آموزان خوش خط هم تشویق شوند.

در پایان این مراسم ضمن تقدیر از استاد عبدالله جواری رییس انجمن خوشنویسان کرمانشاه، از نفرات برتر این جشنواره هم تجلیل شد.

 این جشنواره با همکاری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، انجمن خوشنویسان کرمانشاه و اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و مشارکت حوزه هنری کرمانشاه و معاونت فرهنگی سپاه نبی اکرم (ص) برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: