• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 976-24114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

محمدخالوندی:

ورزش معلولین نگاه بیشتر مسئولان را می‌طلبد

پس از حضور غرورآفرین 20 ورزشکار کرمانشاهی در مسابقات آسیایی جاکارتا و کسب 10 مدال رنکارنگ توسط این ورزشکاران، شش ورزشکار هیات جانبازان و معلولین استان نیز بزودی برای کسب افتخاری دیگری به مسابقات پارآسیایی جاکارتا اعزام می شوند.

محمد خالوندی دارنده مدال طلای پرتاب نیزه مسابقات پارالمپیک ۲۰۱۲  از جمله ورزشکاران اعزامی کرمانشاه به مسابقات پارآسیایی است که از امیدهای کاروان اعزامی ایران برای کسب یک مدال خوشرنگ است.

این ورزشکار کرمانشاهی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به قطعی شدن حضور شش ورزشکار دوومیدانی جانبازان و معلولین استان در مسابقات پارآسیایی جاکارتا، اظهارکرد: خوشبختانه ورزشکاران استان از سطح آمادگی خوبی برخوردار بوده و امکان کسب مدال در این مسابقات را داریم.

وی به پتانسیل بالای ورزش معلولین ایران در رشته پرتاب نیزه اشاره کرد و گفت: ازکشور ایران سه شرکت کننده این رشته در مسابقات پارآسیایی حضور خواهند داشت که هر سه شایستگی کسب مدال را دارند.

خالوندی ادغام کلاس ورزشکاران پرتاب نیزه 35 متر با ورزشکاران 45 متر را ا زجمله مشکلات موجود در تمرین های پیش از اعزام عنوان کرد و افزود: هرچند که از سوی فدراسیون جانبازان و معلولین حمایت هایی انجام می‌شود، با این وجود این ورزش نیازمند پشتیبانی بیشتری است، چراکه جای پیشرفت بسیاری در آن داریم.

این ورزشکار ملی پوش پرتاب نیزه با انتقاد از ضعف امکانات این رشته در کشور، عنوان کرد: امکاناتمان از کشورهای دیگر کمتر بوده و حمایت های لازم در این رابطه صورت نمی گیرد.

وی تاکید کرد: در کرمانشاه مربی تخصصی پرتاب نیزه داریم، اما مربی تخصصی پرتاب نیزه معلولین نداریم که به نوعی ضعف بزرگی برای این رشته در استان محسوب می شود.

خالوندی در ادامه برلزوم توجه جدی تر به ورزش جانبازان و معلولین تاکید کرد و یادآور شد: مسئولین استانی باید نگاه ویژه تری به رشته های این بخش در کرمانشاه داشته باشند.

این قهرمان پارالمپیکی با اشاره به اعزام کاروان جانبازان و معلولین استان به مسابقات پارآسیایی از 14 مهر، اظهار کرد: حرفه ای ترین ورزشکاران رشته پرتاب نیزه در آسیا ایرانی ها هستند.

وی در پایان از مسئولین استانی خواست که اگر می خواهند هدیه و جوایزی به ورزشکاران قهرمان اهداء کنند، به موقع آن را پرداخت کنند تا زمینه دلسردی ورزشکاران را فراهم نکند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: