• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-1714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

سرپرست پارک علم و فناوری کرمانشاه:

از پایان‌نامه‌های دارای قابلیت‌ تجاری‌سازی حمایت می‎کنیم

سرپرست پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی استان کرمانشاه گفت: از پایان نامه های دانشجویی که دارای قابلیت تجاری سازی باشند، حمایت می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، معصومه خان احمدی امروز(دوم شهریور) در نشست انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک پارک علم و فناوری با دانشگاه علمی کاربردی استان، بابیان اینکه تجربیات خوبی در سطح کشور در حوزه علم وفناوری وجود دارد، اظهارکرد: یکی از حساسیت هایی که درحال حاضر در وزارت علوم وجود دارد، بحث نگاه به نظام جدید نوآوری، علم و فناوری است.

وی افزود: طبق این نگاه دانشگاه ها دیگر نباید معیار دستاوردهای خود را تعداد فارغ التحصیلان، تعداد مقالات و اعضای هیات علمی بدانند، بلکه باید بتوانند اثرگذاری اقتصادی و اجتماعی نیز داشته باشد.

سرپرست پارک علم وفناوری استان تصریح کرد: زمانی دانشگاه می تواند این اثرگذاری را رقم بزند که تعامل و ارتباطی منطقی با پارک علم و فناوری برقرار کند.

وی با اشاره به جایگاه پارک علم و فناوری کرمانشاه در سطح کشور، گفت: پارک علم و فناوری کرمانشاه از نظر زیرساخت و خدمات جزو پنج پارک برتر کشور محسوب می شود و می توانیم تجربیات و خدمات موفق خود را در اختیار دانشگاه های استان قرار دهیم.

خان احمدی اضافه کرد: در این راستا تفاهم نامه هایی را بادانشگاه های مختلف استان به منظور همکاری نزدیک تر در حوزه های برگزاری رویدادها، استفاده ازتوان مشاوره، برگزاری کارگاه و ... داریم.

وی خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری کرمانشاه این آمادگی را دارد تا در جهت توسعه شرکت های دانش بنیانی که از دل فارغ التحصیلان، اساتید و صاحبان ایده دانشگاه ها هستند، ارائه خدمت کند.

سرپرست پارک علم و فناوری استان کرمانشاه تاکید کرد: همچنین از پایان نامه هایی که دارای قابلیت تجاری سازی باشند حمایت می کنیم تا دانشجویان در جریان انجام پایان نامه مهارت خود را درحوزه کسب و کار تقویت کنند.

وی با اشاره به ماموریت مهارت‌گرا بودن دانشگاه های علمی کاربردی و انعقاد تفاهم نامه پارک علم و فناوری با این دانشگاه در استان، اظهارکرد: امیدواریم دستاوردهای این تفاهم نامه را در زمانی کوتاه و بصورت واقعی و ملموس ببینیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: