• پنجشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۷
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 977-11914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

غواصان کرمانشاهی "سراب نیلوفر" را پاکسازی کردند

غواصان کرمانشاهی در اولین گردهمایی خود با هدف ترویج حفاظت از محیط زیست، سراب نیلوفر را از وجود زباله‌ها پاکسازی کردند.

سعید نصراللهی رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان کرمانشاه در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بااشاره به اهمیت محیط زیست در زندگی انسان ولزوم توجه بیشتر به آن، اظهار کرد: در این راستا، غواصان کرمانشاهی در اولین گردهمایی خود باهدف ترویج فرهنگ حفاظت از محیط زیست اقدام به پاکسازی این سراب کردند.

وی با اشاره به وجود 50 غواص در استان، گفت: متاسفانه با وجود اینکه غواصان این استان در سطح کشور مطرح هستند، اما بسیاری از آنها غیرفعالند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان عنوان کرد: از آنجایی که خرید تجهیزات کامل برای هر غواص حدود 20 میلیون تومان هزینه دربردارد، امکان خرید این تجهیزات برای بیشتر غواصان فراهم نیست.

وی تاکید کرد: درحالی که در استان های دیگر سراب های مصنوعی درست می کنند تا زمینه فعالیت غواصان خود را فراهم کنند، در کرمانشاه بهترین و نادرترین سراب ها را داریم، اما غواصان ما از نظر تجهیزات در مضیقه هستند.

نصراللهی از تلاش برای راه اندازی پایگاه غواصی در سراب نیلوفر کرمانشاه خبر داد و گفت: باتوجه به اینکه سراب نیلوفر تحت نظارت دادگستری است، پیگیری خود را از این طریق انجام می دهیم.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، در بحث خرید تجهیزات نیز اقداماتی را از طریق اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون غواصی انجام خواهیم داد.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی استان ابراز امیدواری کرد راه اندازی پایگاه غواصی سراب نیلوفر تا بهار سال آینده به عنوان یک جاذبه ورزشی، تفریحی و توریستی استان قطعی شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: