• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-14214-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رشد 21 درصدی بارش‌های کرمانشاه در سال زراعی گذشته

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه از رشد 21 درصدی بارش های استان در سال زراعی گذشته(مهر 96 تا پایان شهریور 97) خبر داد.

علی محمد زورآوند در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از میانگین بارش 540 میلی‌متری سال زراعی گذشته در استان کرمانشاه یاد کرد و گفت: در کل استان نسبت به میانگین بلندمدت (470 میلی‌متر) رشد 15 درصدی و نسبت به سال ماقبل آن (448 میلی‌متر) رشد 21 درصدی بارندگی‌ها را داشتیم.

وی میانگین بارش شهر کرمانشاه در سال زراعی گذشته را 434 میلی‌متر اعلام کرد و افزود: کرمانشاه نسبت به سال قبل از آن رشد 10 درصدی و نسبت به میانگین بلندمدت کاهش یک درصدی بارش را داشته اشت.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بیشترین بارش استان در سال زراعی گذشته مربوط به پاوه بوده است، خاطرنشان کرد: در پاوه 920 میلی‌متر بارندگی داشتیم که نسبت به سال قبل از آن 29 درصد و نسبت به بلندمدت 23 درصد رشد داشته است.

زورآوند کمترین بارش استان در سال زراعی گذشته را نیز مربوط به سومار و به میزان 330 میلی‌متر دانست که نسبت به سال قبل 47 درصد و نسبت به بلندمدت 23 درصد بیشتر بوده است.

وی پیش‌بینی کرد، بارش‌های پاییزی امسال از دهه سوم مهر یا هفته اول آبان آغاز شود و ادامه داد: بارش پاییز امسال به احتمال زیاد بهتر از نرمال(بلندمدت) و بارش زمستان نیز به اندازه نرمال خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: