• یکشنبه ۱۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-14314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر روستایی استانداری کرمانشاه:

554 "آبادی" استان خالی از سکنه‌اند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه گفت: از مجموع 3149 آبادی استان 554 آبادی خالی از سکنه هستند.

امیر خسروانی به مناسب 15 مهر روز ملی روستا در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به وجود 3149 آّبادی در استان، اظهارکرد: از این تعداد 2595 آّبادی دارای سکنه و 554 آبادی نیز خالی از سکنه هستند.

وی از وجود 1654 دهیاری در سطح روستاهای استان خبر داد.

  خسروانی با اشاره به تمرکز دولت بر ایجاد اشتغال در روستاها، افزود: در این راستا مجلس مجوز برداشت 1.5 میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی را به منظور ایجاد اشتغال در روستاها به دولت داد.

وی با اشاره به سهم 500 میلیارد تومانی استان کرمانشاه از این منابع، اعلام کرد: تاکنون 160میلیارد تومان از این تسهیلات را جذب و با نرخ چهار درصد در روستاهای مرزی و نرخ شش درصد در سایر روستاها به روستائیان پرداخت کرده ایم.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری کرمانشاه بابیان اینکه این استان در بحث پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در بین چند استان برتر کشور قرار دارد، تصریح کرد: درصورتی که بتوانیم در روستاها اشتغال و گردش اقتصادی ایجاد کنیم، شاهد خواهیم بود که روستاهای استان در سایر شاخص ها ارتقاء پیدا کرده و در نهایت مهاجرت معکوس را خواهیم داشت.

به گفته این مسئول بیشترین تمرکز پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی در حوزه های کشاورزی(توسعه گلخانه ها، گیاهان دارویی، باغات مدرن، فرآوری محصولات کشاورزی و...)، خدمات( بوم گردی، گردشگری و فروش اینترنتی محصولات ارگانیک روستاها) و صنعت(ایجاد واحدهای صنعتی در حریم روستاها) خواهد بود.

خسروانی یادآورشد: همچنین امسال در هفته دولت 15 میلیارد تومان پروژه زیرساختی در روستاهای استان به بهره برداری رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: