• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-5484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه:

باید چهره زلزله‌زده را از واحدهای صنعتی استان بزداییم

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه بر لزوم تسریع حل مشکلات واحدهای صنعتی زلزله زده تاکید کرد و گفت: باید چهره زلزله زده را از واحدهای تولیدی استان بزداییم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هدایت حاتمی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان که امروز (17 مهر) برگزار شد، با اشاره به خسارت میلیاردی برخی از واحدهای صنعتی در جریان زلزله و از دست رفتن تجهیزات و ماشین‌آلات این واحدها، اظهار کرد: صنعتگرانی که در زلزله واحد تولیدی آنها آسیب دیده از همه مظلومتر هستند و بلندن شدن مجدد آنها دشوار است.

وی افزود: برای حمایت از واحدهای صنعتی آسیب دیده در زلزله به در و دیوار می‌زنیم و هرطور که شده از این واحدها حمایت خواهیم کرد تا چهره زلزله زده از واحدهای تولیدی استان زدوده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه بر لزوم تسریع در پرداخت تسهیلات و امهال وام‌های صنایع زلزله زده تاکید کرد و ادامه داد: مشکل امهال وام‌های بالای 50 میلیون تومان واحدها نیز به زودی حل خواهد شد.

حاتمی با بیان اینکه مسائل این واحدها شهرستان به شهرستان بررسی می‌شود و به زودی همه آنها تعیین تکلیف خواهد شد، خاطرنشان کرد: البته قرار نیست در این بین از واحدهایی که شایستگی ندارند حمایت کنیم و قطعا در برابر افراد رانت‌خوار کوتاه نخواهیم آمد، زیرا علاقه‌ای نداریم که مدیران ما به دلیل حسن نیتی که برای حمایت از واحدهای آسیب دیده دارند، پرونده‌دار شوند.

  محسن رستمی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز با اشاره به وجود 904 واحد صنعتی در مناطق زلزله زده استان که سرمایه‌گذاری آنها بیش از 2500 میلیارد تومان بوده، گفت: 186 واحد دچار خسارت شدند که از این تعداد 133 واحد در زمان زلزله فعال و مابقی غیرفعال بوده است.

به گفته این مسئول، هم اکنون 152 واحد آسیب دیده در این منطقه دوباره به چرخه تولید برگشته‌اند و از فرصت زلزله برای احیا واحدهای غیرفعال هم استفاده شد.

رستمی تعداد واحدهایی که درخواست امهال تسهیلات داشتند را نیز 115 مورد اعلام کرد و ادامه داد: 124 واحد صنعتی نیز درخواست دریافت 331 میلیارد تسهیلات داشتند که تاکنون 21 مورد آن به میزان 11.7 میلیارد تومان عقد قرارداد شده است.

وی تعداد واحدهای صنعتی آسیب دیده شهرستان سرپل‌ذهاب را نیز 60 مورد اعلام کرد که 49 مورد آنها درخواست تسهیلات داشتند و گفت: از این تعداد تاکنون به 14 واحد حدود هفت میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده و مابقی نیز به زودی تعیین تکلیف می‌شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: