• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-16614-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه:

از سرمایه گذاران صنعت "آبزی پروری "در استان حمایت می کنیم

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: سرمایه گذاران صنعت آبزی پروری در استان را مورد حمایت مالی قرار می دهیم. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هدایت حاتمی امروز (17 مهر) در نشست کارگروه توسعه آبزی پروری استان، بااشاره به روند رو به رشد توسعه صنعت آبزی پروری در کشور، اظهار کرد: باید از هر ظرفیتی که توسعه آبزی پروری را در استان بدنبال دارد، استفاده کنیم. 

وی بر لزوم اعطای تسهیلات به فعالان این حوزه تاکید کرد و افزود: به واحدهایی که در حوزه صنعت  آبزی پروری فعال هستند و دچار مشکل مالی شده اند، با پرداخت تسهیلات کمک کنیم. 

معاون توسعه اقتصادی استاندار کرمانشاه تصریح کرد: همچنین واحدهایی که امکان گسترش ظرفیت تولید آبزیان در استان دارند، باید مورد حمایت قرار گیرند. 

وی بر لزوم تغییر تکنولوژی استخرهای پرورش ماهی در استان تاکید کرد و گفت: ضروری است که آمار استخرهای پرورش ماهی و ظرفیت های قابل توسعه در این بخش را احصاء و شناسایی و برای آن برنامه ریزی کنیم. 

حاتمی با بیان اینکه استانداری کرمانشاه در حوزه نقدینگی به صنعت آبزی پروری در استان کمک می کند، خاطرنشان کرد: در بحث واگذاری سدها در شهرستان های استان جهت پرورش آبزیان اولویت اول واگذاری ها باید با سرمایه گذاران بومی باشد. 

در ادامه این نشست، پرویز ایده پور فرماندار پاوه با اشاره به صرف هزینه 1500 و 300 میلیاردی دولت در دو سد داریان و هیروی پاوه، عنوان کرد: باتوجه به اینکه چندین سال طول می کشد تا آب این سدها به عنوان آب شرب وارد کانال آبرسانی شود، لذا باید این بستر را فراهم کنیم تا در بازه زمانی سه ساله پرورش آبزیان را در آنها داشته باشیم. 

وی تاکید کرد: چهار سال از به بهره برداری رسیدن سد هیروی گذشته، اما مانع تراشی برخی از دستگاه ها مانع از اجرای طرح های آبزی پروری در آن شده، این درحالی است که در استان های دیگر چنین موانعی وجود ندارد. 

همچنین محمد ناصر معصومی زاده فرماندار سنقر و کلیایی نیز در این نشست، بااشاره به ظرفیت سد شهدای این شهرستان در بحث آبزی پروری، عنوان کرد: باوجود اینکه تا حداقل پنج سال آینده امکان وصل این سد به آب شرب شهرستان وجود ندارد، اما یکی از دستگاه های ذیربط مانع از انجام سرمایه گذاری جهت تولید آبزیان در آن می شود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: