• سه شنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

چند هفته بعد از ارزانی دلار

بازار طلای کرمانشاه خواب رفته است

یک کارشناس بازار طلا و سکه از رکود شدید در بازار طلا خبر داد و گفت: قیمت‌ها آنطور که باید در بازار پایین نیامده است.

مجتبی فیروزی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه اظهار کرد: بعد از کاهش نرخ دلار، شاهد کاهش هیجانی قیمت طلا و سکه در بازار هم بودیم، به گونه‌ای که قیمت طلا در بازار تا گرمی 340 و 350 هزار تومان هم پایین آمد.

وی با بیان اینکه این کاهش قیمت مقطعی بود و دوباره قیمت طلا بالا رفت، افزود: اکنون قیمت هر گرم طلا 408 هزار تومان است و قیمت‌ها روی حدود 400 هزار تومان ثابت مانده و فقط گاهی نوساناتی در حد چند هزار تومان دارد.

این کارشناس بازار طلا و سکه قیمت فعلی را نیز برای هر گرم طلا منطقی ندانست و یادآوری کرد: قیمت طلا باید باز هم از این میزان پایین تر بیاید، اما فعلا چون تغییری در قیمت دلار نداریم طلا هم ارزان نمی‌شود.

فیروزی بالا ماندن قیمت طلا را عاملی برای رکود شدید در بازار اعلام کرد و ادامه داد: همه منتظرند که ببینند وضعیت بازار چه می‌شود و از خرید و فروش خودداری می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: در گذشته که قیمت طلا هر روز بالا می‌رفت و به بیش از گرمی 500 هزار تومان هم رسید، شاهد افزایش خرید سکه و طلای آب شده توسط مردم بودیم، چون فکر می‌کردند که طلا مدام گران خواهد شد، اما اکنون که قیمت‌ها ثابت مانده خرید مردم نیز متوقف شده است.

به گفته این کارشناس بازار سکه و طلا، افراد حاضر به فروش طلا و سکه‌هایی که در خانه دارند نیز نیستند، زیرا بسیاری از آنها طلا را با قیمت زیاد و در زمان گرانی خریده اند و نمی‌خواهند با فروش آن ضرر کنند.

فیروزی معتقد است، تا زمانی که دولت فکری به حال پایین آوردن قیمت دلار نکند، وضعیت بازار طلا نیز به همین شکل خواهد ماند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: