• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1084-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

گفتمان توسعه در کرمانشاه باید به فرهنگ تبدیل شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه گفت: برای رفع موانع اشتغالزایی و حل مشکل بیکاری استان باید فرهنگ را تغییر دهیم.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمدابراهیم الهی تبار در نشست هم اندیشی اساتید دانشگاه و فعالان بخش تولید که با موضوع علل بیکاری بالای استان در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه رازی برگزار شد، با تاکید بر اینکه رواج گفتمان توسعه در استان نیاز به ترسیم اهداف دارد، افزود: باید یک هدف گذاری منسجم داشته باشیم تا بر اساس آن حرکت و آموزش های لازم را ارائه دهیم.

الهی تبار بحث مشتری مداری و بازاریابی را در گره گشایی مبحث اشتغال استان مهم دانست و اظهار داشت: باید همراهی افکار عمومی و رسانه ها نیز برای رواج گفتمان توسعه در استان وجود داشته باشد. نیاز به مطالبه گری و تقویت احساس تعلق مردم به این دیار محسوس است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه دانشگاهیان با مشاوره های خود می توانند تنظیم کننده رفتار مدیران باشند تصریح کرد: از کرمانشاه با ظرفیت هایی که دارد باید صدای خوشی در تریبون های مختلف شنیده شود. البته این امر با مطالبه گری دانشگاه و پاسخگویی مدیران روی می دهد.


توسعه استان مشارکت گفتمانی می خواهد

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست با تاکید بر لزوم تغییر ساختار اقتصادی استان افزود: راهکار و برنامه مدیریت استان تمرکز بر بخش خدمات است، البته این به معنای نادیده گرفتن و کم شدن سهم بخش های دیگر نخواهد بود و در عمل تولید را نیز افزایش می دهد.

وی با تاکید بر اعتقاد تیم مدیریتی استان به دانش محوری و دانشگاه افزود: برای تغییر اقتصاد استان به سمت خدمات باید حوزه رسانه و مشارکت گفتمانی شکل بگیرد.

حاتمی با اشاره به در پیش بودن همایش بزرگ سرمایه گذاری استان کرمانشاه تصریح کرد: قرار است در این همایش برنامه جامع توسعه استان را عرضه کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استاندار کرمانشاه بر ارائه هرچه بیشتر ظرفیت های استان تاکید کرد و گفت: مشکلات کرمانشاه جدای از مشکلات کشور نبوده و لاینحل هم نیست.

حاتمی اظهار داشت: باید از جشنواره های مختلف بومی و محلی استان حمایت کرد، چرا که رونق گرفتن این برنامه ها حلال بسیاری از مشکلات خواهد بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: