• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-4714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه اعلام کرد:

انجام اقدامات اضطراری برای رفع آبگرفتگی تکیه "معاون الملک"

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: برای رفع مشکل آبگرفتگی تکیه معاون الملک در زمان بارش‌ها، اقدامات اضطراری را تشدید کرده‌ایم.

جلیل بالایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، اظهار کرد: هرساله با شروع فصل سرما و آغاز بارندگی‌ها، اقدامات اضطراری و لازم را به منظور جلوگیری از آبگرفتگی تکیه معاون الملک تشدید می‌کنیم.

وی بااشاره به شدت بارش‌های چند روز اخیر در کرمانشاه، گفت: در این چند روز نیز شاهد آبگرفتگی تکیه معاون الملک بودیم که با مجموعه‌ای از اقدامات آب‌های جمع شده در پائین‌ترین سطح تکیه را جمع آوری کردیم.  

مدیرکل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: البته آبگرفتگی تکیه معاون الملک حتی در فصل‌هایی که بارش نیز نداریم اتفاق می افتد، اما در فصل بارش این میزان آبگرفتگی افزایش می یابد.

وی یادآورشد:  طی چندسال اخیر سیستم پمپاژ خودکار را در پائین ترین نقطه تکیه مستقر کرده ایم تا به محض  نفوذ آب در داخل تکیه، آن را به خارج هدایت کند.

بالایی همچنین بابیان اینکه درحال حاضر دو تیم مشاوره‎ای و مطالعاتی زیر نظر شرکت آب منطقه ای استان درحال بررسی علل نفوذ آب به داخل تکیه هستند، افزود: قراراست این تیم ها ظرف ماه‌های آینده باانجام مطالعات کارشناسی ریشه این مشکل و راهکارهای رفع آن را به ما اعلام کنند.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را بکار گرفته ایم، تامشکل آبگرفتگی تکیه معاون الملک را بصورت اساسی و برای بلندمدت برطرف کنیم.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: