• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-4814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

کشف 700 کیلو گوشت ناسالم از یکی از رستورانهای کرمانشاه

سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمانشاه از کشف، ضبط و معدوم سازی 700 کیلوگرم گوشت فاسد و ناسالم از یکی از رستورانهای تاق‌بستان کرمانشاه  خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر صیاد غلامی اظهار کرد: این میزان گوشت فاسد در جریان بازدید مشترک اکیپ های دامپزشکی، بازرسی اصناف، اجرائیات شهرداری و شبکه بهداشت و درمان از یکی از رستوران تاق بستان کرمانشاه کشف و معدوم شد.

غلامی با بیان اینکه رستوران ها موظفند گوشت را به صورت کشتار روز و گرم تهیه و تحویل مشتری دهند، گفت: پرونده صاحب این رستوران متخلف برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد.

سرپرست دامپزشکی شهرستان کرمانشاه در ادامه بازدید از مراکز تهیه، استحصال، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی را از وظایف دامپزشکی ذکر کرد و گفت: در این بازدیدها با هرگونه تخلف بهداشتی برخورد قانونی می‌کنیم.

وی همچنین مقابله با بیماریهای استراتژیک دامی و نظارت بر بهداشت عمومی را از وظایف اصلی دامپزشکی برشمرد و عنوان کرد: در بخش نظارت بر بهداشت عمومی که به صورت مستقیم با سلامت مردم در ارتباط است، هیچگونه مماشاتی نداریم و با هرگونه تخلف به شدت برخورد خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: هرگونه عرضه گوشت ناسالم و خارج از چرخه کشتار مشمول برخوردهای سخت دامپزشکی و تشکیل پرونده قضایی خواهد شد.

غلامی تصریح کرد: یکی از راه‌های ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو خرید و مصرف گوشت کشتار غیرمجاز است‌.

وی با بیان اینکه دامپزشکی نیز در تمام ساعات شبانه روز تلاش می کند امنیت غذایی را برای مردم تامین کند، تصریح کرد: شهروندان می توانند هرگونه انتقاد، پیشنهاد و شکایت را با تلفن 1512 و یا سامانه پیامکی 100010001512 با دامپزشکی در میان بگذارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: