• یکشنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

معاون سازمان دامپزشکی خبر داد:

شناسایی 2 کانون "آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان" در کشور

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی گفت: در برهه زمانی جدید( از ابتدای مهر) دو کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور شناسایی شده که مربوط به طیور بومی بوده است.

دکتر قاسم رضاییان‌زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، درباره وضعیت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور اظهار کرد: در برهه زمانی جدید یعنی از ابتدای مهرماه دو کانون آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در استان اصفهان شناسایی شده که مربوط به مرغ بومی بوده و به خوبی مراقبت و کنترل شد.

وی با بیان اینکه در هیچ نقطه دیگر کشور کانونی از این بیماری گزارش نشده، یادآوری کرد: در طیور صنعتی نیز مشکلی نداشتیم و دو کانون شناسایی شده نیز صرفا طیور بومی بوده است.

معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به نزدیک شدن فصل مهاجرت پرندگان و افزایش احتمال ورود بیماری آنفلوآنزا از طریق پرندگان وحشی و از کشورهای اروپایی که درگیر بیماری هستند، افزود: پایش فعال تمام مناطق کشور ادامه دارد و در صورت وجود هرگونه مشکل، کنترل بیماری صورت خواهد گرفت.

رضاییان‌زاده یکی از راه‌های ورود مهم بیماری آنفلوآنزای پرندگان به داخل کشور را قاچاق پرندگان زینتی دانست و خاطرنشان کرد: این پرندگان از طریق کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله هند و یا از طریق ترکیه و عراق وارد کشور می‌شوند.

وی با اشاره به هم مرز بودن کرمانشاه با عراق، این استان را از جمله مراکز در معرض خطر دانست که نیازمند مراقبت‌ و کنترل بیشتر است و افزود: خوشبختانه امسال تاکنون کانونی از این بیماری در کرمانشاه نداشتیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: