• یکشنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-1984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن تولیدکنندگان شن و ماسه کرمانشاه:

مصالح 30 درصد معادن سنگ لاشه کیفیت لازم را ندارد

رئیس انجمن تولید کنندگان شن، ماسه و آسفالت کرمانشاه گفت: حداقل 30 درصد معادن سنگ لاشه که تولیدکننده مصالح ساختمانی است، کیفیت لازم را ندارند.

محمدرضا کارگر در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از کیفیت نامناسب مصالح تولیدی برخی از معادن سنگ لاشه استان انتقاد کرد و افزود: متاسفانه پروانه بهره‌برداری برخی از این معادن بدون توجه به کیفیت و مرغوبیت مواد معدنی آن صادر شده است.

وی با اشاره به وجود 107 معدن سنگ لاشه در کرمانشاه که از این تعداد اکنون فقط نیمی از آنها فعال هستند، افزود: حدود 30 درصد از این معادن محصولاتی تولید می‌کنند که کیفیت مناسبی ندارد.

رئیس انجمن تولید کنندگان شن، ماسه و آسفالت کرمانشاه با بیان اینکه ترکیبات شیمیایی معادن باید بررسی شود و بعد مجوز بهره‌برداری از معدن برای تولید مصالح ساختمانی صادر شود، عنوان کرد: این کار اکنون به درستی صورت نمی‌گیرد.

به گفته کارگر، با توجه به اینکه مردم نیز تخصص لازم و قدرت تشخیص و ارزیابی مصالح مرغوب را ندارند، گاهی مصالح نامرغوب را خریداری می‌کنند و نتیجه این امر ساختمان‌هایی است که استحکام کافی ندارد و در برابر حوادث طبیعی مانند زلزله مقاوم نیست.

وی معتقد است، مصالح بی‌کیفیت بزرگترین لطمه را به صنعت ساختمان می‌زند و باعث کاهش عمر مفید و مقاومت ساختمان‌ها می‌شود.

رئیس انجمن تولید کنندگان شن، ماسه و آسفالت کرمانشاه معصل دیگری که در برابر معادن سنگ لاشه وجود دارد را تعداد مازاد بر نیاز این معادن اعلام کرد و یادآور شد: صدور پروانه برای معادن بر اساس نیاز هر شهرستان و میزان مصالح ساختمانی در آن نبوده است. همین واحدهای مازاد نیز در شهرستان‌های استان پراکنش مناسبی ندارد.

وی نتیجه وجود معادن مازاد را تعطیلی بسیاری از آنها دانست و یادآوری کرد: برخی از معادن سنگ لاشه، هشت تا 10 سال است که تعطیل هستند و مابقی نیز با تمام ظرفیت کار نمی‌کنند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: