• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2584-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

منابع ارزشمند آبی باید به طرح های توسعه آفرین تخصیص یابد

معاون هماهنگي امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: توسعه مناطق گرمسیری در قالب یک مدل علمی و اقتصادی دنبال می شود.

 به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هدایت حاتمی در نشست کارگروه آب، خاک، کشاورزی و منابع طبیعی استان، اظهار داشت: طرح سامانه گرمسیری و منابع آبی حاصل از آن یک ظرفیت مناسب را برای توسعه مناطق غربی استان فراهم آورده است.

وي با بيان اينكه آب یک سرمایه ملی است و این منابع ارزشمند باید بسیار دقیق و همراه با دوراندیشی به طرح های اقتصادی توسعه آفرین تخصیص یابد، خاطرنشان ساخت: همچنین طرح هایی که اجرایی می شوند حتما باید با بهره گیری از تکنولوژی، مصرف آب را کاهش دهند تا بتوانیم اراضی وسیع تری را زیر کشت ببریم.

حاتمي بيان داشت: باید تلاش کنیم به یک مدل علمی و اقتصادی برای دشت های غربی استان برسیم‌. مدلی که مبنای کار و نقشه راه استان در آن منطقه باشد و در ادامه بتوان آن را به کل استان تعمیم داد.

وي با بيان اينكه بنابر گفته کارشناسان یکی از مهمترین قابلیت های منطقه کشاورزی و به ویژه باغداری است،  گفت: طرح ها در مقیاس های بزرگ و در قالب پروژه های کشت و صنعت در نظر گرفته خواهند شد  و علاوه بر باغداری مدرن، صنایع تبدیلی، نهالستان ها و مجموعه های آموزشی و ترویجی نیز راه اندازی خواهند شد.

معاون هماهنگي امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با بيان اينكه باغات به شکل دو سطحی و سه سطحی خواهند بود تا از صرفه اقتصادی مناسب برخوردار باشند، افزود: باغ ها همچنین می توانند به کاهش گرد و غبار هوا و بهبود وضعیت محیط زیست کمک کنند.

وی گفت: برای واگذاری طرح ها نیز یک شرایط حداقلی در نظر گرفته شده تا اراضی و منابع ارزشمند آبی منطقه در اختیار سرمایه گذاران توانمند و دارای صلاحیت حرفه ای و توان مالی قرار گیرند.

وي با بیان اینکه طرح بزرگ مطالعات ساختار فضایی محدوده طرح گرمسیری انجام شده و می تواند به عنوان یک نقشه راه مناسب به توسعه بخش های غربی استان بسیار کمک کند افزود: این مطالعات عالمانه را مبنای فعالیت های توسعه ای در آن منطقه قرار می دهیم و به زودی مصوبات لازم را برای اجرایی شدن نتایج آن اخذ کرده و تمامی دستگاه های اجرایی ملزم به حرکت در چارچوب آن هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: