• چهارشنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه عنوان کرد:

4000 "مستاجر"مناطق زلزله زده همچنان بدون زمین

رئیس ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه گفت: هنوز برای چهار هزار مستاجر مناطق زلزله زده تامین زمین نشده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رضا خواجه ای امروز (9 آبان) در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه، بااشاره به تکمیل 16 هزار و 200 واحد تخریب شده مناطق زلزله زده، گفت: تا پایان آبان تعداد واحدهای تکمیل شده باید به 20 هزار واحد برسد. 

رئیس ستاد باز سازی مناطق زلزله زده کرمانشاه همچنین بابیان اینکه تعمیر 59 هزار و 930 واحد خسارت دیده شروع شده، عنوان کرد: از این تعداد واحد تاکنون عملیات تعمیر 53 هزار و 703 واحد به پایان رسیده است. 

وی خاطرنشان کرد: تمام توان خود را بکار گرفته ایم تا پایان سال 97 بازسازی واحدهای روستایی را به اتمام برسانیم. 

خواجه ای متذکرشد: البته باتوجه به اینکه از فرصت زلزله برای بازسازی واحدهای فرسوده این مناطق استفاده کرده ایم، هرروز تعدادی واحد جدید به لیست واحدهایی که باید بازسازی شوند، اضافه می شود. 

وی در ادامه از عدم تامین زمین برای مستاجر چهار هزار مستاجر مناطق زلزله زده خبرداد و گفت: اگر برای این تعداد خانوار نیز تامین زمین انجام شود، در لیست بازسازی ها قرار خواهند گرفت. 

رئیس ستاد باز سازی مناطق زلزله زده کرمانشاه اعلام کرد: در دو محله حاشیه نشین شهر سرپل ذهاب که روستاهای الحاق شده به این شهر هستند، 50 واحد تخریب شده، اما به دلیل مشکل تملک شهرداری پروانه آنها را صادر نمی کند تا اقدام به باز سازی کنیم.

وی همچنین عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی نیز در بحث طراحی نقشه و نظارت بر واحدهای زلزله زده دیگر تخفیفی اعمال نمی کند که این مسئله اعتراض برخی از زلزله زدگان را بدنبال داشته است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: