• شنبه ۱۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2884-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

بازدید امام جمعه کرمانشاه از مزارع زعفران

پیش‌بینی تولید 400 کیلو زعفران در کرمانشاه

امام جمعه کرمانشاه گفت: اقتصاد استان وابسته به کشاورزی است و توسعه این بخش می تواند منجر به افزایش درآمد و اشتغال در استان شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، آیت الله مصطفی علما، امروز(12 آبان) در بازدید از مزارع زعفران استان، با تاکید بر لزوم توجه بیشتر به بخش کشاورزی، اظهار کرد: در استان شرایط برای توسعه بخش کشاورزی مهیا است.

وی افزود: استان کرمانشاه از زمین، آب و شرایط اقلیمی مناسب برای توسعه بخش کشاورزی برخوردار است و استفاده درست از این منابع می تواند باعث توسعه بخش کشاورزی استان شود.

آیت الله علما به مرغوبیت زعفران تولیدی استان هم اشاره کرد و گفت: با توجه به قیمت بالای زعفران، توسعه کشت این محصول می تواند درآمد خوبی برای کشاورزان داشته باشد.

خسرو شهبازی رییس جهادکشاورزی استان کرمانشاه نیز در این بازدید با اشاره به رونق کشت زعفران در استان از سال 1390، گفت: تا سال گذشته سطح زیر کشت زعفران استان 105 هکتار بود که با توسعه صورت گرفته امسال 106 هکتار دیگر به این سطح افزوده شد و هم اکنون 211 هکتار کشت زعفران در استان داریم.

شهبازی متوسط برداشت زعفران از مزارع استان را چهارکیلوگرم در هکتار اعلام کرد و گفت: با توجه به اینکه مزارع جدید هنوز به تولید نرسیده‌، پیش بینی می شود امسال 400 کیلو تولید زعفران در استان داشته باشیم.

وی به شرایط مناسب استان برای تولید زعفران اشاره کرد و گفت: این پتانسیل وجود دارد که در استان در هر هکتار تا 30 کیلو تولید زعفران داشته باشیم.

شهبازی به مرغوبیت زعفران تولیدی در استان هم اشاره کرد و گفت: کیفیت زعفران استان با زعفران تولیدی در استانهای خراسان برابری می‌کند.

وی به برنامه های توسعه کشت زعفران در استان هم اشاره کرد و گفت: با توجه به این برنامه ها در سالهای نه چندان دور تولید زعفران استان رشد قابل توجهی خواهد داشت.

به گفته شهبازی هم اکنون دو کارگاه بسته بندی زعفران در کوزران و سراب نیلوفر فعال است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: