• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-11314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر پایگاه جهانی بیستون عنوان کرد:

انجام فصل پنجم مرمت پل صفوی بیستون/ لزوم فضاسازی اطراف پل

مدیر پایگاه جهانی بیستون گفت: فصل پنجم مرمت پل صفوی بیستون 70 درصد پیشرفت دارد.

صامت اجرایی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بااشاره به انجام چهار فصل عملیات مرمت پل صفوی بیستون طی سالهای گذشته، عنوان کرد: از ابتدای سالجاری نیز فصل پنجم مرمت این پل را آغاز کردیم.

وی بابیان اینکه طی سنوات گذشته مرمت پایه‌های سنگی پل و کف سازی دهنه‎های پل انجام شده، تصریح کرد: در فصل جدید مرمت ها که از چندماه پیش آغاز شده کار مرمت بدنه آجری و روی پل را انجام می‌دهیم.

مدیرپایگاه جهانی بیستون از پیشرفت 70 درصدی عملیات مرمت این بخش از پل خبرداد و افزود: سال گذشته از محل اعتبارات ملی حدود یک میلیارد تومان برای مرمت این بخش که حجم زیادی از پل را در برمی گیرد در نظر گرفته شد، اما تاکنون 400 میلیون تومان آن تخصیص یافته است.

وی متذکرشد: برای اتمام مرمت این بخش از پل، 600 میلیون تومان دیگر اعتبار نیاز است که درحال پیگیری و رایزنی جهت تخصیص آن هستیم.

اجرایی تاکید کرد: باتوجه به عظمت این پل و وجود لایه های تاریخی مختلف در سازه آن، کار مرمت بسیار سخت و دشوار است.

وی به اهمیت این پل تاریخی اشاره کرد و گفت: اگر شهرداری همکاری کند و فضاسازی و زیباسازی حریم پل را در دستورکار قرار دهد، می توانیم با انجام نورپردازی و سایر اقدامات مورد نیاز، پلی همچون "سی و سه پل" اصفهان را در بیستون داشته باشیم که گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می کند.

مدیر پایگاه جهانی بیستون یادآورشد: برای حفاظت از این سرمایه ملی تردد هرگونه وسیله نقلیه را از این پل ممنوع کرده‌ایم تا آسیبی به سازه آن وارد نشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: