• چهارشنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-12214-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری استان خبرداد:

رشد 35 درصدی گردشگری کرمانشاه در ایام اربعین

معاون گردشگری استان کرمانشاه گفت: زائرین اربعین حسینی استقبال خوبی از جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه داشتند.

کیکاوس جلیلیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بااعلام این خبر اظهارکرد: در دو هفته اخیر نسب به مشابه دو هفته ماقبل آن شاهد رشد 35 درصدی آمار گردشگری استان بودیم.

وی افزود: در این مدت شماری از زائرین اربعین حسینی پس از بازگشت از این حماسه باشکوه بازدیدی از تکیه ها و بناهای تاریخی استان بویژه بناهای در مسیر زائرین همچون تاق بستان، بیستون و تکیه معاون الملک داشتند.

معاون گردشگری استان یادآورشد: از حدود چندماه پیش برنامه ریزی های مدونی را انجام دادیم تا بتوانیم از ظرفیت اربعین برای معرفی ظرفیت های گردشگری استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: در این راستا، در کنار اکثر موکب هایی که در مسیر زائرین اربعین حسینی در استان برپا شده بودند، زمینه ای را فراهم کردیم تا توزیع نقشه استان و معرفی اماکن اقامتی، پذیرایی و گردشگری را داشته باشیم.

جلیلیان عنوان کرد: همچنین در این مدت به استثنای هتل ها و مسافرخانه های شهرستان قصرشیرین، رشد 20 درصدی اسکان مسافرین را در مراکز اقامتی استان خصوصا در مسافرخانه ها داشتیم.

وی خاطرنشان کرد: افزایش آمار بازدید از اماکن تاریخی و اسکان در مراکز اقامتی استان این نوید را می دهد که بتوانیم در سالهای آینده با برنامه ریزی های منسجم و گسترده تری از ظرفیت اربعین حسینی برای معرفی بیشتر کرمانشاه استفاده کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: