• شنبه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-12814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه:

بزودی فاز دوم توسعه غار "قوری قلعه" اجرایی می‌شود

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه گفت: در تلاشیم تا گردشگران در نوروز 98 بتوانند از فضاهای جدیدی در غار قوری قلعه  بازدید کنند.

حامد سپهری در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، قوری قلعه را یکی از هفت غار ثبت ملی شده ایران و از منابع زیست محیطی نادر کشور خواند و اظهارکرد: با وجود اینکه تاکنون حدود سه هزار متر از فضای این غار توسط کاوشگران کشف شده، اما درحال حاضر تنها 500 متر آن برای بازدید عموم آزاد است.

وی تاکید کرد: از آنجایی که قوری قلعه از نظر زیست محیطی اهمیت زیادی دارد، لذا رعایت الزامات محیط زیست و منابع طبیعی مانع از آن شده که دیگر بخش های غار مورد بازدید عموم قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری کرمانشاه متذکرشد: درحال تعامل با این دو نهاد هستیم تا راهکاری برای امکانپذیر کردن بازدید گردشگران از سایر بخش های این غار پیدا کنیم.

وی یادآورشد: در این راستا طبق توافقی که اخیرا با یک گروه مستندساز انجام داده‌ایم، مقرر شده تا بزودی از بخش‌های مورد نظر فیلم و مستند تهیه کنند تا راهکار بازدید عموم از این فضاها را با محیط زیست و منابع طبیعی مورد بررسی قرار دهیم.

سپهری خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم تا گردشگران در نوروز 98 از فضاهای جدیدی از این غار بازدید کنند.

وی در ادامه درخصوص ایجاد طرح های گردشگری جدید در مجموعه قوری قلعه نیز عنوان کرد: تاکنون حدود 16 پروژه برای اجرایی شدن در این مجموعه لکه گذاری کرده‌ایم که پس از انجام مقدمات لازم کار واگذاری آنها به سرمایه گذاران را آغاز خواهیم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: