• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-7184-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

اعتبارات عمرانی حق و حقوق مردم است/ برگشت اعتبارت از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست

استاندار کرمانشاه از همه مدیران خواست برای جذب اعتبارات عمرانی دستگاه مربوطه تلاش کنند و گفت:  برگشت اعتبارات از هیچ مدیری پذیرفتنی نیست.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند، عصر امروز(27 آبان) در نشست شورای  اداری استان، با بیان اینکه هیچ اولویتی بالاتر از بازسازی مناطق زلزله زده و ایجاد اشتغال در استان نداریم، اظهار کرد: با وجود شوک بزرگ زلزله، نرخ بیکاری استان با اقدامات انجام شده روند نزولی به خود گرفته  است، البته تا رسیدن به وضعیت ایده آل هنوز فاصله زیادی داریم.

وی افزود: طبق آمارها تابستان امسال نرخ بیکاری 20 استان کشور روند صعودی داشت، اما خوشبختانه نرخ بیکاری استان کرمانشاه کاهش یافت که حاصل زحمات همه مدیران استان است.

بازوند به بهبود فضای کسب و کار استان از رتبه 31 کشور به رتبه 28 نیز اشاره کرد و گفت: باید روی این شاخص به صورت ویژه کار کنیم که تا حدود زیادی نیز به عملکرد ما مدیران دولتی بستگی دارد.

استاندار کرمانشاه به وضعیت تورم استان نیز اشاره کرد و گفت: اگر چه به لحاظ این شاخص بین استانهای غرب کشور وضعیت بهتری داریم، اما نرخ تورم موجود وضعیت نگران کننده ای دارد که باید با نظارت بر قیمت ها در راستای کنترل آن حرکت کنیم، زیرا اگر نرخ تورم کنترل نشود هزینه های تولید را افزایش داده و میل سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در استان را کاهش می دهد.

بازوند بر تلاش جدی برای واگذاری پروژه های نیمه تمام عمرانی به بخش خصوص تاکید کرد و از مدیران خواست در این خصوص مقاومت نکنند و افزود: واگذاری این پروژه ها از مصوبات نشست سران قوا است و امتیازات خوبی نیز برای این کار در نظر گرفته شده، اما طبق گزارش سازمان برنامه و بودجه استان وضعیت ما در این خصوص امیدوارکننده نیست که از مدیران انتظار دارم به صورت ویژه به این موضوع توجه داشته باشند.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر جذب اعتبارات عمرانی گفت: این اعتبارت حق و حقوق مردم استا است و پذیرفتنی نیست که مدیری اعتبارات دستگاهش برگشت بخورد.

به گفته استاندار کرمانشاه سررسید بیش از 180 میلیارد تومان از اسناد خزانه استان تا اواخر دی ماه است که مدیران فرصت چندانی برای جذب آن ندارند.

بازوند بر نظارت بر اجرای پروژه های عمرانی نیز تاکید کرد و گفت: اگر اصول فنی در پروژه های عمرانی رعایت می شد آسیب زلزله استان به نصف می رسید.

وی همچنین با تاکید بر لزوم راه اندازی میز خدمت در دستگاه ها، گفت: حدود 60 دستگاه مشمول راه اندازی میز خدمت هستند که تاکنون حدود 50 درصد آنها نسبت به راه اندازی میز خدمت اقدام کرده اند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگر سخنانش با تبریک هفته بسیج، گفت: بسیج از بزرگترین دستاوردهای انقلاب و از ارزشمندترین یادگارهای امام(ره) است که منشاء خدمات بزرگی در کشور بوده است.

وی با بیان اینکه فرهنگ بسیجی نشات گرفته از فرهنگ عاشورا است، گفت: با تکیه بر فرهنگ بسیجی می توان بسیاری از تهدیدات را به فرصت تبدیل کرد.

تلاش برای بهبود فضای کسب و کار استان

هدایت حاتمی معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان، گفت: نرخ بیکاری استان در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته با ایجاد 33 هزار فرصت شغلی 1.5 درصد کاهش داشته است. طی این مدت نرخ مشارکت استان نیز 1.6 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه کرمانشاه هنوز رتبه اول بیکاری را در کشور دارد، گفت: برای برون رفت از این وضعیت چهار محور بهبود فضای کسب و کار، ایجاد زیرساخت های اقتصادی، احیای واحدهای راکد و جلب و جذب سرمایه های جدید در دستور کار قرار گرفته است.

حاتمی با اشااره به تاکید مدیریت ارشد استان روی بهبود فضای کسب و کار، گفت: با وجود بهبود چند پله ای شاخص بهبود فضای کسب و کار استان باید با توجه به برنامه هایی نظیر استقرار سیستم اتوماسیون اداری و توسعه دولت الکترونیک بیشتر روی این موضوع کار کنیم.

پایان بازسازی و مرمت 72 هزار واحد مسکونی در مناطق زلزله زده

مهرداد سالاری معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه نیز با ارائه گزارشی در خصوص وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده استان، گفت: در زلزله بزرگ سال گذشته 104 هزار واحد آسیب دید  که تاکنون 72 هزار و 700 واحد بازسازی یا مرمت شده است.

سالاری با اشاره به تلاش برای تبدیل تهدید زلزله به فرصت، گفت: میانگین طبقات واحدهای مسکونی در شهر سرپل ذهاب قبل از زلزله 1.2 طبقه بود که در بازسازی به 3.9 طبقه رسیده است.

وی از دستگاه ها نیز خواست نسبت به بازسازی اماکن آسیب دیده خود در مناطق زلزله زده با سرعت اقدام کنند.

تقدیر از خدمات " جعفر همتی"

در بخش پایانی شورای اداری استان از خدمات جعفر همتی مشاور عالی استاندار کرمانشاه تقدیر شد.

هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این خصوص گفت: پس از تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان، سه نفر از همکاران که مشمول این قانون بودند  نامه استعفای خود را آوردند که روی نامه آقای همتی نوشتم تا آخرین مهلت بمانند و دلیل آن نیز این بود که کارهای زیادی دست ایشان بود.

وی افزود: آقای همتی مصداق یک مدیر انقلابی است که با روحیه بسیجی کارها را پیش می برد و مشاوره های صادقانه ای در خصوص مسائل مختلف می داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: