• دوشنبه ۲۸ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-7384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

کشتارگاه صنعتی ماهیدشت 10 سال است خاک می‌خورد

بیش از 10 سال از تطعیلی کشتارگاه صنعتی ماهیدشت کرمانشاه می‌گذرد، کشتارگاهی که به گفته مسئولان و صاحب آن اکنون چند ده میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در آن بدون استفاده مانده  و خاک می‌خورد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، کشتارگاه صنعتی ماهیدشت کرمانشاه بیش از 10 سال است به دلیل مسائل مختلف از جمله ایردات بهداشتی و دامپزشکی، اختلاف بر سر تسهیلات با بانک و عوامل دیگر تعطیل شده و بدون استفاده است.

واحدی که در صورت بهره برداری مجدد می‌تواند برای بیش از 100 نفر اشتغالزایی داشته باشد و مهمتر از همه به کاهش قیمت تمام شده گوشت در کرمانشاه کمک کند.

در حال حاضر یکی از عواملی که به گرانی گوشت در کرمانشاه دامن می‌زند هزینه های زیاد کشتارگاه است و اگر  کشتارگاه مدرن ماهیدشت راه‌اندازی شود این هزینه‌ها به میزان زیادی کاهش خواهد یافت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه در نشست ستاد تسهیل استان درباره لزوم راه‌اندازی مجدد این کشتارگاه در کرمانشاه گفت: اکنون اختلاف قیمت دام زنده تا قصابی در کرمانشاه زیاد است و راه‌اندازی کشتارگاه ماهیدشت می‌تواند به کاهش این اختلاف قیمت کمک کند.

هدایت حاتمی عنوان کرد: این کشتارگاه به لحاظ بهداشت و شرایطی که برای تولید گوشت در استان ایجاد می‌کند نیز نقش بسزایی دارد.

وی از سرمایه‌گذاری قابل توجه این کشتارگاه هم یاد کرد و ادامه داد: راه‌اندازی کشتارگاه ماهیدشت اشتغالزایی قابل توجهی خواهد داشت.

محسن رستمی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه نیز اظهار کرد: این کشتارگاه که بیش از 10 سال از تعطیلی آن می‌گذرد، در صورت راه‌اندازی مجدد می‌تواند برای 100 نفر اشغالزایی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: این واحد به دلیل مشکلات متعددی تعطیل شده و اکنون می‌توان از طریق کمک‌های فنی و اعتباری به راه‌اندازی آن کمک کرد.

وی با بیان اینکه این مجموعه صنعتی صرفا به کشتارگاه محدود نیست، افزود: در حاشیه کشتارگاه‌ و در فازهای بعدی کارگاه‌های تولید فوم و تیرچه صنعتی نیز دیده شده است.

علی فوائدی رئیس هیات مدیره تعاونی کشتارگاه ماهیدشت نیز اظهار کرد: سرمایه‌گذاری این واحد اکنون بین 30 تا 40 میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه این کشتارگاه  که تمام مجوزهای لازم را داشت به دلایل متعددی تعطیل شد، عنوان کرد: یکی از اختلافات جدی ما اکنون با بانک ملی است.

  فوائدی افزود: در حالیکه بانک ملی از پرداخت تسهیلات به این کشتارگاه خبر می‌دهد، اما ما هیچ تسهیلاتی از سال 83 به بعد از این بانک دریافت نکرده ایم و پرونده این ماجرا نیز در مراجع قضایی در دست پیگیری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: