• چهارشنبه ۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مجری آزادراه همدان-کرمانشاه:

آزادراه همدان-کرمانشاه تا "حمیل" امتداد می‌یابد/ انتخاب سرمایه‌گذار قطعه انتهایی پروژه

مجری آزادراه همدان-کرمانشاه از عقد قرارداد با سرمایه گذار برای ساخت قطعه انتهایی آزادراه همدان-کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: به زودی با پیمانسپاری پروژه ساخت این قطعه از مسیر آغاز می‌شود.

مسعود سیفی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به انجام مطالعات آزاد راه همدان-کرمانشاه به طول 185 کیلومتر، گفت: بر اساس مطالعات انجام شده مسیر این آزادراه همدان-اسدآباد-کنگاور-صحنه- کرمانشاه خواهد بود.

وی یادآور شد: در این پروژه قرار نیست مسیر چهاربانده فعلی همدان-کرمانشاه به آزادراه تبدیل شود، بلکه مسیر جدیدی در این محدوده برای آزادراه تعریف شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون چندین سرمایه گذار برای انجام این پروژه اعلام آمادگی کرده و مذاکراتی نیز صورت گرفته گفت: به غیر از قطعه انتهایی پروژه، برای دیگر بخش های آن هنوز با هیچ سرمایه گذاری به نتیجه قطعی نرسیده‌ایم و قراردادی دراین زمینه منعقد نشده است.

سیفی با بیان اینکه این پروژه به قطعات مختلفی تقسیم شده، اظهار کرد: تنها در قطعه چهارم که قطعه انتهایی مسیر است سرمایه گذار پای کار آمده و قرارداد مشارکت نیز بسته شده و در حال حاضر منتظر پیمان‌سپاری پروژه هستیم.

مجری آزادراه کرمانشاه-همدان افزود: این قطعه انتهایی، مسیر بیستون-کرمانشاه را به طول 25 کیلومتر شامل می شود، اما بنابر پیشنهاد سرمایه گذار و برای اقتصادی شدن مسیر، محدوده کرمانشاه-اسلام آبادغرب-حمیل هم به طول 50 کیلومتر به این پروژه اضافه شده است.

سیفی تصریح کرد: در مسیر جدید در نظرگرفته شده برای آزادراه در محدوده کرمانشاه –حمیل، فاصله این دو شهر بسیار کوتاه شده و طول مسیر در این محدوده به 50 کیلومتر کاهش یافته است.

وی افزود: در مجموع سرمایه گذار قطعه انتهایی، ساخت آزادراه در محدوده بیستون-کرمانشاه -اسلام آبادغرب-حمیل را به طول 75 کیلومتر برعهده گرفته است.

سیفی اعتبار لازم برای اجرای این قطعه از مسیر را 800 میلیارد تومان اعلام و تصریح کرد: بعد از پیمان سپاری، این قطعه از مسیر ظرف سه تا چهار سال آینده به بهره‌برداری می رسد.

این مسئول در ادامه با اشاره به انتظار قطعات بعدی پروژه برای حضور سرمایه گذار، گفت: برآورد  اعتباری صورت گرفته برای تکمیل پروژه آزادراه در مسیر همدان-کرمانشاه 1800 میلیاردتومان است که اگر سرمایه گذار اعلام آمادگی کند، ظرف سه تا چهار سال آینده به بهره برداری می رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: