• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-2514-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

با معرفی گروه های برتر؛

لیگ "کتابخوانی" دانش آموزی کرمانشاه به کار خود پایان داد

اولین دوره لیگ کتابخوانی دانش آموزی کرمانشاه با معرفی گروه های برتر به کار خود پایان داد.  

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه صابر رحیمی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه در مراسم اختتامیه اولین دوره لیگ کتابخوانی استان، با تأکید بر اهمیت ترویج کتابخوانی، گفت: باید این برنامه ها را ادامه دهیم و به ارتقای سطح کتابخوانی در استان کمک کنیم و از تمامی دستگاه هایی که به اجرای این برنامه کمک کردند تشکر و قدردانی می‌کنم.

معصومه حسنی خونسار، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان نیز در این مراسم، اظهار کرد: هدف لیگ کتابخوانی تربیت کتابخوان حرفه ای است و این کار در لیگ کتابخوانی کرمانشاه خوشبختانه اتفاق افتاده است.

وی افزود: دقت در محتوای کتاب هم به نفع کتابخوان و هم به نفع نویسنده است و سطح عقلانیت جامعه را بالا می برد و نقد و تحلیل هم تفکر افراد جامعه را ارتقا میدهد و پیگیری این معیارها در کتابخوانی سبب تربیت کتابخوان های حرفه ای می‌شود. 

حسنی خونسار افزود: کتابخوانان دانش آموز این دوره لیگ کتابخوانی باید به خودشان افتخار کنند که روزهای متوالی وقت خودشان را به جای بطالت و سرگرمی های بی فایده با کتاب گذراندند.

در این مراسم سه تیم راه یافته به مرحله نهایی در حضور هیئت داوران به ارائه مطالب تحلیلی و انتقادی خود پرداختند و نهایتا تیم های بانو مجتهده، شهید ستار عباسی و  نجف به ترتیب عناوین اول تا سوم را کسب کرده و مورد تقدیر قرار گرفتند.

 طرح لیگ کتابخوانی دانش آموزی از تابستان امسال شروع شده و  تیم های شرکت کننده از آموزش و پرورش، انجمن های اسلامی دانش آموزان، سپاه نبی اکرم (ص) و کمیته امداد امام خمینی و کتابخانه های عمومی در قالب گروه های 4نفره انتخاب شده و به صورت حذفی رقابت کردند.

در این طرح کتابهای «من زنده ام»، «پنجشنبه فیروزه ای»، «بینوایان» و «دختران آفتاب» در هر مرحله توسط شرکت کنندگان تحلیل و نقد شدند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: