• یکشنبه ۱۱ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-2684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

"تسهیلات کاغذی" دردی از اشتغال کرمانشاه دوا نمی‌کند

استاندار کرمانشاه با انتقاد از روند ابلاغ تسهیلات اشتغالزایی به بانک‌ها و کندی پرداخت این تسهیلات، گفت: تسهیلات روی کاغذ دردی از اشتغال استان دوا نمی کند.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمانشاه که امروز (11 آذر) برگزار شد، از اینکه تسهیلات به معنای واقعی در اختیار بانک‌ها قرار نمی‌گیرد یاد کرد و افزود: اینکه پرداخت تسهیلات  روی کاغذ ابلاغ شود، اما در عمل پولی برای بانک‌ها نیاید به درد استان نمی‌خورد.

وی از عدم پراخت به موقع تسهیلات از سوی بانک توسعه تعاون هم انتقاد کرد و افزود: از یک سو وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر پرداخت تسهیلات اشتغالزایی تاکید دارد و از سوی دیگر بانک این وزارتخانه تسهیلات را به موقع پرداخت نمی‌کند.

استاندار کرمانشاه از بانک‌ها خواست سخت‌گیری کمتری در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی داشته باشند و یادآوری کرد: کار درستی نیست که بانک‌ها اینقدر مردم را برای پرداخت پول معطل کنند.

بازوند خاطرنشان کرد: تسهیلات اشتغالزایی باید هرچه زودتر در اختیار بانک‌ها قرار گیرد و بانک هم در کوتاهترین زمان و با کمترین سخت‌گیری تسهیلات را پرداخت کنند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه مدیران موظف هستند پاسخگوی یکدیگر باشند، گفت: فرماندار هم نماینده مردم یک شهرستان و موظف به پاسخگویی به مردم است و کسی حق ندارد امور فرماندار را که مرتبط با مسائل مردم است پشت گوش بیندازد.

در ادامه حسن عزیزی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به 300 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری که برای شهرستان‌های زلزله زده استان در نظر گرفته شده، گفت: تاکنون بیش از 29 هزار طرح با مبلغ بیش از هزار میلیارد تومان و اشتغالزایی نزدیک به 35 هزار نفر به بانک‌ها معرفی شده است.

وی گفت: تاکنون 160 میلیارد تومان تسهیلات(معادل 54 درصد سهیمه) برای حدود 10 هزار طرح و با اشتغالزایی بیش از یازده هزار نفر پرداخت شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: