• دوشنبه ۱۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3484-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

آمارها در خصوص فرسایش خاک نگران کننده است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه آمارها در خصوص فرسایش خاک در کشور نگران کننده است، گفت: باید افکار عمومی را متوجه اهمیت حفاظت از خاک کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، هدایت حاتمی در مراسم بزرگداشت روز جهانی خاک که امروز(۱۲ آذر ) در جهاد کشاورزی کرمانشاه برگزار شد، برگزاری چنین برنامه هایی را یک تلنگر و نقطه عطف برای آشنایی جامعه با ضرورت حفاظت از منابع خاک دانست و افزود: حفاظت از منابع خاک و آب دو موضوع در هم تنیده هستند، به گونه ای که بدون خاک،  آب هم نخواهیم داشت، کما اینکه در جاهایی از کشور که به منابع خاک بی توجهی شده آب را هم از دست داده اند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه آب و خاک همواره در ادبیات دینی، ملی و باستانی ما مورد توجه بوده، گفت: حفاظت از این منابع اهمیت زیادی دارد.

حاتمی اضافه کرد: در حال حاضر موضوع آب در سطح افکار عمومی برجسته شده و همه متوجه اهمیت موضوع آب شده اند، اما اهمیت حفاظت از خاک هنوز نزد افکار عمومی برجسته نشده است.

حاتمی تاکید کرد: تا زمانی که در هر مقوله ای مشارکت فراگیر نباشد، در اجرای برنامه ها موفق نخواهیم بود، لذا باید افکار عمومی را متوجه اهمیت خاک کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: حفاظت از منابع خاک به یک برنامه ریزی بلند مدت عالمانه با تکیه بر مشارکت عمومی نیاز دارد که در تهیه این برنامه باید تجربه های جهانی و ایده های کشورهای پیشرو با رویکرد حفاظت و بهره وری بیشتر لحاظ شود.

حاتمی همچنین با اشاره به متفاوت بودن آمار مربوط به فرسایش خاک در ایران، افزود: آمارهای موجود در زمینه فرسایش خاک نگران کننده است.

حاتمی خواستار مطرح شدن موضوعات مرتبط با ضرورت حفاظت از منابع خاک در کار گروه آب و کشاورزی استان به منظور رسیدن به راهکارهای مقابله با فرسایش خاک شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: