• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

کاهش 37 درصدی واردات از مرزهای کرمانشاه

مدیرکل گمرکات استان کرمانشاه از کاهش 37 درصدی واردات به کشور در هشت ماهه امسال از طریق گمرکات استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، خلیل حیدری گفت: در هشت ماهه امسال  17  میلیون و 802  هزار و 80 دلار کالا به وزن 10 هزارو 139 تن از طریق گمرکات استان کرمانشاه وارد کشور شده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش 37 درصد و از نظر وزن نیز 37  کاهش داشته است .

وی ادامه داد: از این میزان واردات، گمرک کرمانشاه  با 14 میلیون و 292 هزارو 918 دلار بیشرین حجم کالاهای وارداتی استان را در هشت ماهه امسال به خود اختصاص داده است. همچنین در این مدت از گمرک پرویزخان سه میلیون و 231 هزارو یک دلار کالا  وارد کشور شده است.

حیدری با تاکید بر اینکه در مجموع کالاهای وارداتی به استان از 13 کشور وارد می‌‏شود، افزود: کشور چین با هفت میلیون و 459 هزارو 923 دلارکالا به وزن 914  تن جایگاه اول را در بین کشورهای طرف معامله واردات قطعی گمرکات استان کرمانشاه داشته است.

به گفته این مسئول، در این مدت عراق نیز با سه میلیون و 266 هزارو 32 دلارکالا به وزن 6241 تن و ایتالیا با دو میلیون و  216 هزار و 791 دلار کالا به وزن 372 تن درجایگاه دوم و سوم قرار دارند.

وی بیشتر کالاهای وارد شده از طریق گمرکات استان را  شامل مواد شروع کننده وموادتسريع کننده واکنش شيميائي و فرآورده‌های کاتالتيک، جعبه فرمان برای خودروهای سواری، وانت و تراکتورکشاورزی، دستگاه‌های آبگرم کن وآبسردکن، آلياژهای آلومينيوم کارنشده، تلمبه های چرخ دنده ای، نخ بسيارمقاوم ازپلي استرها و ... عنوان کرد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: