• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-3884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت گاز استان:

یک‌سوم سوخت مصرفی خودروهای کرمانشاه CNG است

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه با بیان اینکه گاز CNG حدود یک سوم سوخت مصرفی خودروهای سبک استان را تشکیل می دهد، گفت: آماده تامین گاز برای جایگاه‌های CNG جدید هستیم و محدودیتی در این زمینه نداریم.

سیروس شهبازی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، از وجود 74 جایگاه سوخت CNG در استان کرمانشاه خبر داد و افزود: از این تعداد حدود 34 جایگاه در شهر کرمانشاه و مابقی در سایر شهرستان‌های استان است.

وی این تعداد جایگاه را جوابگوی نیاز استان کرمانشاه دانست و خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه از نظر تعداد جایگاه‌های CNG وضعیت خوبی در کشور دارد و تعداد جایگاه‌های استان بر اساس جمعیت از متوسط کشور بالاتر است.

به گفته مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه، وجود این تعداد جایگاه باعث شده صف‌های طولانی در جایگاه‌های سوخت CNG استان نداشته باشیم.

شهبازی از آمادگی این شرکت برای تامین گاز جایگاه‌های CNG جدید هم خبر داد و یادآور شد: اگر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی مجوز راه‌اندازی جایگاه های جدید را صادر کند، ما هم آماده تامین سوخت مورد نیاز آنها هستیم.

شهبازی در ادامه میانگین مصرف گاز جایگاه‌های CNG  در طی روز را حدود 800 هزار مترمکعب عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه مصرف روزانه بنزین استان حدود 1.6 میلیون لیتر است، می‌توان گفت حدود یک سوم سوخت مصرفی خودروهای سبک استان از طریق گاز CNG تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه یادآوری کرد: با توجه به اینکه ارزش حرارتی یک لیتر بنزین معادل حدود یک مترمکعب گاز CNG است، مصرف گاز برای سوخت خودروها صرفه‌جویی در مصرف بنزین را نیز به دنبال دارد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: