• سه شنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-13714-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

2000 پرونده تخلفات اقتصادی سالهاست معطل مانده است

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور گفت: دو هزار پرونده تخلفات اقتصادی که ارزش آنها حدود دو هزار میلیارد تومان است، سالهاست معطل مانده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، سردار علی مویدی در کرمانشاه در جمع خبرنگاران  با بیان اینکه انتظار این است وقتی پرونده ای در مسیر قضایی قرار می گیرد زودتر آثارش در جامعه مشخص شود، اظهار کرد: در بررسی که با همکاری دوستان قضایی انجام دادیم به این نتیجه رسیدیم که بخش اعظم پرونده های ما که قطعیت پیدا می کند و باید اجرایی شود، وقتی در اختیار اجرای احکام دادسراها قرار می گیرد، به عللی متوقف می شود.

وی با اعلام اینکه بیش از دو هزار پرونده شناسایی کرده ایم که از هشت سال پیش تاکنون معطل مانده، گفت: ارزش این پرونده ها که عمدتا مربوط به دانه درشت ها و سرشبکه ها است به بیش از دو هزار میلیارد تومان می رسد.

وی گفت: اگر نبود امکانات یا تجهیزات دلیل معطل ماندن این پرونده ها است، آمادگی داریم کمک کنیم.

مویدی با بیان اینکه این جمع بندی با همکاری دوستان قوه قضاییه صورت گرفته و نماینده قوه قضاییه در ستاد در این خصوص با ما همکاری داشته، گفت: گزارش این موضوع را به دادستان کشور هم ارائه داده ایم.

وی با بیان اینکه در آینده عملکرد دستگاه های دیگر در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز را اعلام خواهم کرد، گفت: اگر می خواهیم آثار مبارزه با قاچاق کالا و ارز را در کشور ببینیم، باید هر دستگاهی مروری بر عملکردش داشته باشد و کارهای معطل مانده را به روز کند.

مویدی در خصوص قاچاق کالاهای اساسی به خارج از کشور در پی افزایش نرخ دلار نیز گفت: یکی از پیش بینی ها در آغاز تحریم ها این بود که با توجه به اینکه دولت به کالاهای اساسی یارانه می دهد، احتمال خروج این کالاها به خارج از کشور وجود داشت  و پیش بینی های لازم در جهت پر کردن خلاء ها  را داشتیم و مصوبه ای در دولت به تصویب رسید و به استانداران ابلاغ شد و امروز بخش های مبارزه کننده آگاهی کافی جهت چگونگی مهار کردن خروج کالاهای اساسی به خارج از کشور را دارند.

وی با بیان اینکه برآورد دقیقی از میزان خروج کالاهای اساسی به خارج از کشور وجود ندارد، گفت: خروج کالاهای اساسی رو به کاهش است، البته همچنان این آسیب را داریم، اما امیدواریم گام به گام خلاء های موجود را پر کنیم و قاچاق کالا به خارج از کشور به حداقل برسد.

وی در خصوص قاچاق سوخت از استانهای مرزی به خارج از کشور نیز گفت: مطمئنا با احیای کارت های سوخت می توانیم مدیریت بهتری در جدار مرزها در خصوص قاچاق سوخت شاهد باشیم.

رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در خصوص کوله بری نیز گفت: امسال کاری هدفمند و همه جانبه در خصوص کوله بری صورت گرفت و در بسته تدوین شده هم حق کوله بران، هم حق تجار و هم حق دولت دیده شده و با عملیاتی شدن این بسته کوله بران به حقوقشان خواهند رسید.

مویدی در ادامه استانهای مرزی را از اولویت های ستاد در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز دانست و گفت: در بازدیدی که از مرزهای استان کرمانشاه داشتم به وضوح دیدم که در استان توفیقات قابل قبولی چه به لحاظ کمی و چه کیفی در این ستان صورت گرفته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: