• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-987-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عصر شعر دفاع مقدس در کرمانشاه برگزار شد

به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه، عصر شعر دفاع مقدس با موضوع گرامیداشت هفته بسیج در فرهنگسرای گل نرگس شهرداری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، در این محفل ادبی شعرای برجسته کرمانشاه به قرائت اشعار خود با موضوع بسیج و دفاع مقدس پرداختند.

مهدی عبدالمالکی رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه در این مراسم گفت: بسیج، کلید واژه ای پرمعنا و نغز است که ارتباط معناداری با جهاد در دین مبین اسلام دارد و می توان نزدیکی بسیج و جهاد را منشاء اتفاقات و بروز کارهای بزرگ دانست.

وی گفت: یکی از تجلی های تفکر جهادی  و اقدام و عمل بسیجی آن بود که در دفاع هشت ساله ملت ایران در برابر تجاوز دنیای استکبار ذره ای از خاک میهن اسلامی از دست نرفت.

وی افزود: رسالت خطیر سازمان نوپای فرهنگی شهرداری کرمانشاه اضافه کردن قید مهم و اثر گذار فرهنگ در کنار جهاد و تفکر بسیجی است و بر اساس این تفکر و تعامل و هماهنگی بسیج فرهنگی در یک سال گذشته بالغ بر 70 برنامه فرهنگی با نگرش دخیل نمودن دستگاه های مختلف فرهنگی و با هدف فعالیت بسیجی وار در شهر کرمانشاه برگزار شده است.

عبدالمالکی در ادامه خاطرنشان ساخت:  حدود شش ماه با هم اندیشی دستگاه های فرهنگی استان در تدارک اقدامی بزرگ و شایسته نام کرمانشاه بوده ایم که حاصل آن مقدمات برگزاری جایزه بزرگ ادبی کرمانشاه در عرصه ملی است.

در ادامه این مراسم محمود امینی، سرپرست انجمن ادبی آفتاب گفت: کرمانشاه شهر و شعور است و همه وظیفه داریم در راستای معرفی این نام بلند کرمانشاه سعایت کنیم.

وی افزود : الحمدالله در طی این مدت شاهد حمایت ویژه ای از سوی سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمانشاه از فرهنگ و ادب و انجمن های ادبی بوده ایم که جای تقدیر ویژه دارد.

در این مراسم از ۱۰ شاعر برجسته استان تقدیر و از انجمن های ادبی شهرداری کرمانشاه تجلیل شد.

این مراسم با مشارکت حوزه بسیج 6 کارمندی امام جعفر صادق(ع) شهرداری منطقه هشت و انجمن های ادبی سرو، آفتاب و فرهنگ در فرهنگسرای گل نرگس برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: