• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-13914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه رازی:

ایجاد فضای امید و نشاط میان دانشجویان را منحصر به روز دانشجو نکرده‌ایم


معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: ایجاد فضای امید و نشاط بین دانشجویان دانشگاه را تنها منحصر به 16 آذر، روز دانشجو نکرده ایم.

علی اکبر محسنی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بااشاره به در پیش بودن 16 آذر روز دانشجو، اظهار کرد: با توجه به اهمیت این روز تاریخی که یادآور بخشی از هویت سیاسی دانشگاه ها و جهت گیری ضداستکباری دانشجویان ایرانی است، دانشگاه رازی نیز همسو با سایر دانشگاه های کشور برنامه های مختلفی را به این مناسبت برگزار خواهد کرد.

وی با بیان اینکه برنامه های گرامیداشت این روز در دانشگاه رازی از حدود یک هفته پیش آغاز شده، ادامه داد: هرچند که این دانشگاه مادر در طول ایام سال برنامه های مختلفی را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی برای دانشجویان برگزار می کند، اما در این روز به منظور بازخوانی، احیاء و تقویت هویت سیاسی جنبش دانشجویی و درس گرفتن از تاریخ، وظیفه می دانیم از نظر کیفی و کمی فعالیت های خود را تعمیق ببخشیم.
 
وی بااشاره به فعالیت چهار تشکل دانشجویی با سلایق مختلف در دانشگاه رازی، اعلام کرد: از هفته پیش تاکنون این چهار تشکل بیش از هشت سخنران را به دانشگاه دعوت کرده و برای دانشجویان ایراد سخنرانی داشته اند.

محسنی همچنین اشاره ای به آزادی بیان نشریات دانشجویی دانشگاه رازی داشت و گفت: درحال حاضر حدود 35 نشریه سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دراین دانشگاه انتشار می یابد و مجوز فعالیت 10 نشریه دیگر نیز طی روزهای اخیر صادر شده است.

وی برگزاری کرسی های آزاد اندیشی برای اساتید را از دیگر فعالیت های  این ایام دانشگاه رازی برشمرد و عنوان کرد: تاکنون دو کرسی آزاد اندیشی را برای معرفت افزایی اساتید و دانشجویان در زمینه مسائل مهم روز برگزار کرده ایم و طبق برنامه تا پایان سال هر دوماه این نشست ها را برگزار خواهیم کرد.

معاون فرهنگی  و اجتماعی دانشگاه رازی اضافه کرد: انجمن های علمی دانشجویی نیز به منظور سوق دادن دانشجویان به سمت مهارت  افزایی و کمک کردن به حل بخشی از مشکلات جامعه تاکنون حدود 18 کارگاه مهارتی، آموزشی و فرهنگی برگزار کرده اند.

وی خاطر نشان کرد: تاجایی که در توان داریم در چارچوب ضوابط موجود راه و بستر مناسب ومطلوب را با حمایت های مادی ومعنوی رییس دانشگاه و نیز تلاش بی دریغ  اساتید مسولیت پذیر مشاور انجمن های علمی  و اساتید مشاور  فرهنگی، برای تکثر سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و نیز فعالیت های علمی دانشجویان در دانشگاه ایجاد کرده و روز به روز نیز بر توسعه کمی و کیفی آن با افزایس اعتبارات انجمن ها  وتشکل ها و کانون ها به شرط اینکه فعالیت های آنها خروجی مثبتی برای دانشگاه، استان و کشور داشته باشد،  اقدام می کنیم.

محسنی برگزاری پنج اردوی تفریحی، نشست های فرهنگی با موضوعات روز و چالش های فرهنگی کشور، برگزاری نشست های پرسش و پاسخ دانشجویان با مسئولین دانشگاه رازی و برگزاری کارگاه های دانش افزایی در رشته های مختلف را از دیگر برنامه های دانشگاه رازی به مناسبت روز دانشجو عنوان کرد و یادآورشد: تاکنون تشکل های مختلف دانشگاه درخواست برگزاری سه جشن دانشجویی را برای هفته آینده داشته اند که مجوز آنها را صادر کرده ایم.

وی تاکید کرد: تمام برنامه های تعریف شده این دانشگاه در روز دانشجو به منظور فضاسازی جهت ایجاد نشاط، امید و شادابی و به ویژه به منظور ارتقا و اعتلای سطح علمی، سیاسی  واجتماعی دانشجویان انجام می گیرد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: