• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 979-4184-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی استان:

موافق افزایش تعرفه خدمات در مرزهای کرمانشاه نیستیم

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با انتقاد از کیفیت خدمات ارائه شده در مرزهای استان، گفت: با این شرایط اتاق بازرگانی موافق هیچگونه افزایش در تعرفه‌های خدمات مرزی نیست.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، کیوان کاشفی در کمیته ذیل کارگروه صادرات استان، ضمن انتقاد از تعاونی گمرک جمهوری اسلامی، عملکرد این تعاونی را در مرزهای پرویزخان و خسروی غیرمسئولانه خواند.

وی افزود: به نظر می‌رسد نیت این شرکت فقط کسب درآمد است و هیچ اقدام اصلاحی در امور تخلیه و بارگیری و ساماندهی نظام باراندازی در این دو مرز مهم انجام نشده است.

کاشفی با اشاره به نارضایتی تجار و بازرگانان فعال در مرزهای استان، یادآور شد: لازم است کارگروه توسعه صادرات توجه بیشتری به مسائل مرزها داشته باشد، زیرا خدمات ارائه شده در مرزهای استان به تمام صادرکنندگان کشور است و افزایش کیفیت خدمات موجب رونق صادرات و ترانزیت استان خواهد شد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه همچنین درخواست کرد، از پتانسیل‌ مرزهای سومار، شیخ صالح و شوشمی استفاده بیشتری شود.

وی این مرزها را ثروت‌های بزرگ استان دانست و عنوان کرد: متاسفانه نسبت به افزایش کارآیی و تاثیرگذاری این مرزها بر اقتصاد استان غفلت شده است.

عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران از اشتیاق بخش خصوصی جهت سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها و امکانات مورد نیاز در مرزهای استان یاد کرد و افزود: به دلیل بروکراسی اداری و عدم همکاری دستگاه‌های مسئول در مرزها از این پتانسیل استفاده لازم شده است.

وی اظهار امیدواری کرد، با اتخاذ راهکارهای جدید و مشارکت بیشتر بخش خصوصی و تجار و بازرگانان فعال در مرزهای استان شاهد بهبود وضعیت و سرعت بخشی به فرآیند صادرات و ترانزیت در استان باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: