• چهارشنبه ۱۴ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-14814-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری کرمانشاه:

مسائل حاشیه نشینی اقدام می خواهد، نه توصیه

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه با بیان اینکه مشکلات فعلی در حوزه آسیب های اجتماعی ناشی از برخی اقدامات گذشته است، تاکید کرد: ایجاد تحرک در حوزه حاشیه نشین ها نیاز به کار همگانی دارد و کسانی که دارای وظیفه و اختیارند نباید در مقام توصیه کن، ظاهر شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، محمد ابراهیم الهی تبار در نشست شورای فرهنگ عمومی که در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، گفت: دفاتر تسهیل گری در مناطق حاشیه نشین با اطلاعات و شناختی که به دست می آورند منشایی برای اقدامات و تصمیم گیری ها می شوند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی و مهارت آموزی حاشیه نشین ها محور برنامه است، تاکید کرد: آنچه که در موضوع حاشیه نشین ها نیاز به تغییر دارد نوع نگرش و نگاه مدیریت هاست. مهم این است که حاشیه نشین ها در تصمیم گیری ها و اقدامات در اولویت قرار بگیرند.

الهی تبار ادامه داد: دستگاه ها و مدیران در تخصیص اعتبارات، پروژه ها و اخذ موافقت نامه ها حاشیه نشین ها را در اولویت قرار دهند. همچنین نیاز است سپاه و بسیج نیز درموضوع حاشیه نشین ها ورود کنند، چرا که عملکرد مثبتی در محله "آقاجان" داشته اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداري کرمانشاه با تاکید بر فراهم کردن محیط آرام و امن زندگی برای حاشیه نشینان افرود: بیشتر خانواده ها به دلیل ناتوانی مالی در این مناطق ساکن هستند و می توان با آموزش و توانمندسازی و کار هدفمند اتفاقات خوبی را رقم زد.

وی همچنین با اشاره به برخی مسائل اجتماعی در هرسین خاطر نشان کرد: این شهرستان در موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی بطور ویژه دنبال می شود و مصوبه شورای اجتماعی کشور را نیز اخذ کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: