• پنجشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-15114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

استاندار کرمانشاه:

بازسازی واحدهای باقی مانده مناطق زلزله‌زده ۲۰ هزار تن آهن نیاز دارد

 استاندار کرمانشاه خبر داد: برای بازسازی واحدهای باقی مانده در مناطق زلزله زده ۲۰ هزار تن آهن نیاز است

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان افزود: با وجود افزایش چشمگیر قیمت آهن در بازار، در تلاش هستیم آهن مورد نیاز را با قیمت مناسب تهیه کنیم.

وی گفت: این درخواست در سفر اخیر معاون اول رئیس جمهور به کرمانشاه مطرح شد و با جدیت به دنبال تامین آهن مورد نیاز برای بازسازی واحدهای زلزله زده هستیم.‌

استاندار کرمانشاه همچنین به روند بازسازی مناطق روستایی اشاره کرد و گفت: کار بازسازی روستاهای زلزله زده تاکنون ۸۰ درصد پیشرفت داشته و طبق برنامه زمان بندی تا پایان سال ۹۷ بازسازی روستاها به اتمام می‌رسد.

وی گفت: برخی روستاها بر اثر زلزله نیاز به جابجایی دارند که این کار توسط بنیاد مسکن در قالب یک برنامه در حال انجام است و طبق مصوبه ستاد بازسازی زمین در اختیار آن گذاشته می شود.

بازوند با اشاره به روند بازسازی مدارس مناطق زلزله زده، گفت: از میان مدرسه های روستایی آسیب دیده در مناطق زلزله زده تنها کار ساخت سه مدرسه باقی مانده که با شتاب در حال انجام است تا دانش آموزان این مدارس نیز زودتر زیر یک سقف مطمئن با آرامش به تحصیل بپردازند.

وی در خصوص بازسازی مساجد مناطق زلزله زده نیز گفت: استانداری ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت ۳۵ مسجد احداثی و همچنین مساجد تعمیری در مناطق زلزله اختصاص داده است. نظام مهندسی هم طراحی نقشه این مساجد را به صورت رایگان انجام می دهد و نظارت ساخت نیز با بنیاد مسکن و راه و شهرسازی است.

وی همچنین با بیان اینکه موضوع الحاق محله پامنار به شهر سرپل ذهاب تصویب شده اظهار کرد: ساکنان این محله می توانند برای دریافت پروانه به شهرداری مراجعه کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: