• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-16914-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

اعلام آیین‌نامه نصب داربست تبلیغاتی در کرمانشاه/ هیچ مجوزی برای بنر"حلالم کنید" داده نمی‌شود

مدیر زیباسازی شهرداری کرمانشاه با اشاره به تدوین آیین نامه نصب بنر و داربست تبلیغات در سطح شهر، گفت: از امروز(17 آذر) نصب هرگونه بنر و داربست تبلیغاتی در سطح شهر ممنوع می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه مژگان کرمی فرد در نشست خبری امروز (17 آذر) با اشاره به شروع طرح ممنوعیت نصب بنر و داربست تبلیغاتی در سطح شهر، گفت: از مدت ها پیش برنامه ریزی و جلساتی در این زمینه برگزار شد تا نهایتا از امروز این طرح به مرحله اجرا درآمد.

وی افزود: تبلیغات بصورت بنر و داربست از آنجا که کنترلی که باید روی آنها انجام نمی‌شد عملا به یک معضل شهری تبدیل شده و سیما و منظر شهری را به شدت تحت تاثیر قرار داده بود، از این رو طرح ممنوعیت نصب بنر و داربست تبلیغاتی در دستور کار قرار گرفت و نهایتا از امروز این طرح در سطح شهر کلید خورد.

وی با اشاره به استقرار 220 پایه داربست در سطح شهر کرمانشاه، گفت: عمده تبلیغات توسط هیات های مذهبی انجام می‌شود، بنابراین با تصمیم گیری صورت گرفته 29 پایه بصورت ثابت در طول سال در اختیار هیات های مذهبی قرار می‌گیرد. نصب تبلیغات بر روی این 29 پایه هم با همکاری و هماهنگی انجمن هیات های مذهبی انجام می‌شود.

وی افزود: از طرفی 9 هیات شاخص در سطح شهر وجود دارد که در تمام طول سال درتمام برنامه های مذهبی فعال هستند و مقرر شد برای اینها پایه های ثابتی نزدیک خود هیات برای انجام تبلیغات برنامه هایشان قرار گیرد.

وی یادآور شد: در مناسبات مذهبی و ملی مهم مانند دهه ابتدایی ماه محرم شرایط تعدیل شده و با هماهنگی شهرداری وسعت تبلیغات بیشتر می شود، البته انجام این تبلیغات با رعایت ضوابط و درمکان های مورد تایید شهرداری انجام خواهد شد.

وی افزود: از امشب تیزر تلویزیونی ممنوعیت انجام تبلیغات بر روی بنر و داربست در سطح شهر از طریق صدا وسیما پخش خواهد شد و از طریق انجمن هیات های مذهبی نیز این اطلاع رسانی به هیات ها انجام میشود و قطعا بعد از این اطلاع رسانی ها نصب هرگونه بنر و داربست تبلیغاتی بدون مجوز از سطح شهر جمع آوری می شود.

وی یادآور شد: از این پس هرگونه تبلیغات محیطی در سطح شهر تنها با مجوز شهرداری انجام خواهد شد. البته این مجوزها مشمول تبلیغاتی با مضامین "حلالم کنید" و "خداحافظ رفیق" نمی‌شود و اجازه تبلیغات با چنین مضامینی در سطح شهر به هیچ وجه داده نخواهد شد.

کرمی فرد خاطرنشان کرد: بر اساس آیین نامه جدید اطلاع رسانی مراسم اشخاص متوفی باید صرفا به صورت نصب بنر بر روی دیوار و در محدوده منزل مسکونی شخص متوفی با در نظر گرفتن عدم ایجاد مزاحمت برای مجاورین انجام پذیرد.

وی یادآور شد: همچنین بر اساس این آیین نامه نصب هرگونه بنر بوسیله داربست در سطح شهر و معابر عمومی از سوی تمامی مراکز دولتی، خصوصی، واحدهای صنفی، تولیدی، توزیعی، خدماتی اداری، بانک ها و موسسات مالی واعتباری، صندوق های قرض الحسنه، دفاتر اسناد رسمی و ... ممنوع است و در صورت نصب، شهرداری اقدام به جمع آوری داربست‌ها خواهد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: