• شنبه ۱۷ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 979-17514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

با حضور استاندار

مراسم روز دانشجو در دانشگاه صنعتی کرمانشاه برگزارشد

مراسم بزرگداشت روز دانشجو با حضور استاندار کرمانشاه، جمعی از مسئولین استانی و تعداد کثیری از دانشجویان دانشگاه صنعتی کرمانشاه، امروز(۱۷ آذر) در سالن اجتماعات این دانشگاه برگزار شد. 

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، علی اکبر اختری رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در این مراسم، به واقعه تاریخی استکبار ستیزی و آزادی خواهی سه تن از دانشجویان ایرانی و شهادت آنان در این راه اشاره کرد و گفت: 65 سال است که این دانشجویان با شهادت خود، زیست و حیات دیگری را برای مردم و بویژه دانشجویان این سرزمین رقم زدند. 

وی روز دانشجو را روز قشری مطالبه گر با درخواست های به‌حق دانست و اظهار کرد: دانشجویان قشری هستند که آینده این کشور را تغییر می دهند، چراکه آنها موتور حرکتی جامعه محسوب می شوند.  

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه تصریح کرد: دانشجو کسی است که جان خود را در طبق اخلاص می گذارد تا بتواند یک تغییر و تحول مثبت در جامعه بوجود آورد. 

وی در ادامه به تشریح وضعیت کنونی دانشگاه صنعتی کرمانشاه پرداخت و با بیان تاریخچه ای از شکل گیری این دانشگاه عنوان کرد: مجوز راه اندازی دانشگاه صنعتی کرمانشاه در سال 84 اخذ و درسال 86 با دو رشته مهندسی برق و شیمی تاسیس شد. 

اختری بااشاره به مشکلات کمبود فضای فیزیکی این دانشگاه از ابتدای تاسیس تا دوسال اخیر، عنوان کرد: هرچند که پس از راه اندازی دانشگاه مدتی را در سه اتاق عاریه ای دانشگاه رازی، سپس در ساختمان اجاره ای 9 طبقه و ساختمان ملی جوانان سپری کردیم، اما طی این مدت دانشجویان این دانشگاه فعالیت های خود را متوقف نکردند و موفقیت ها و دستاوردهای چشمگیر داشتند. 

وی با بیان اینکه تاکنون در مقطع کارشناسی 10 رشته و در مقطع کارشناسی ارشد هفت رشته راه اندازی کرده ایم، اعلام کرد: طبق برنامه ریزی انجام شده تا سال 1400 تعداد رشته های کارشناسی را به 15 و کارشناسی ارشد را نیز به 15 رشته افزایش خواهیم داد. 

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه تصریح کرد: در حال حاضر تنها دانشگاه منطقه غرب و شمالغرب کشور که رشته راه آهن را راه اندازی کرده، دانشگاه صنعتی کرمانشاه است، لذا اگر قرار باشد که شعبه راه آهن در کرمانشاه تاسیس شود ما نیروهای مورد نیاز را پرورش می دهیم. 

وی با تاکید بر اینکه این دانشگاه رشته های پرپتانسیلی دارد، گفت: بزودی رشته امنیت فیزیک ساختمان را راه اندازی خواهیم کرد که مورد تقاضای جامعه است.  

اختری همچنین عدم تامین اعتبار برای احداث خوابگاه مناسب برای دانشجویان، فضاسازی ورودی دانشگاه و مناسب سازی پارکینگ را مهمترین مشکلات دانشگاه صنعتی کرمانشاه  برشمرد و خواستار توجه استاندار کرمانشاه در راستای رفع این مشکلات شد. 

در ادامه این مراسم نمایندگانی از شورای صنفی دانشگاه، کانون های فرهنگی و هنری، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه، انجمن های علمی، بسیج دانشجویی و نشریات دانشجویی دانشگاه صنعتی کرمانشاه به بیان مطالبات و مهمترین دغدغه های دانشجویان این دانشگاه پرداختند. 

عدم توجه مسئولین استانی به دانشگاه صنعتی، خوابگاه های بی کیفیت و خودگردان با هزینه های گزاف، عدم وجود زیرساخت های ارتباطی مناسب برای تردد دانشجویان، فضای سبز ناکافی، راه اندازی خانه فرهنگ، راه اندازی خانه موسیقی، احداث مسجد، ایجاد فضای باز سیاسی در دانشگاه، بها دادن به دانشگاه، حمایت مالی از نشریات دانشگاهی و استفاده از ظرفیت دانشجویان فارغ التحصیل این دانشگاه در پروژه های مهم استان همچون راه آهن از جمله مهمترین مطالبات دانشجویان این دانشگاه از مسئولین استانی بود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: