• یکشنبه ۱۸ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-1287-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نویسنده کودک و نوجوان:

درس خواندن نباید جای مطالعه غیردرسی دانش آموزان را بگیرد

نویسنده مطرح کودک و نوجوان کشور با تاکید بر ضرورت مطالعه غیر درسی،  گفت: درس خواندن نباید جای مطالعه غیر درسی دانش آموزان را بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، رفیع افتخار در مهرواره تجلیل از اعضا و مربیان برگزیده کتابخوانی مراکز کانون پرورشی کرمانشاه که امروز(۱۸ آذر ) برگزار شد، اضافه کرد: توجه به درس و نمره صرف جلوی خلاقیت کودکان و نوجوانان را می گیرد.

افتخار با بیان اینکه کتاب خواندن ذهن دانش آموزان  را باز می کند، گفت: مطالعه غیردرسی می تواند در پرورش ذهن نقاد کودکان و نوجوانان اثرگذار باشد.

این نویسنده مطرح کودک و نوجوان در ادامه اشاره ای هم به بهانه های افراد برای کتاب نخواندن داشت و گفت: برخی نداشتن وقت را بهانه کتاب نخواندن می دانند، در حالیکه اگر تنها روزی ۱۵ دقیقه کتاب بخوانیم در سال می توانیم ۱۵ کتاب را تمام کنیم.

افتخار که تاکنون ۵۰ کتاب نوشته، در ادامه بهانه دیگر افراد برای کتاب نخواندن را سرگرم شدن در فضای مجازی عنوان کرد و افزود: فضای مجازی کارکردهای مطالعه کتاب کاغذی را به لحاظ گسترده بودن نخواهد داشت.

افتخار گرانی کتاب را بهانه دیگری برای کتاب نخواندن از سوی برخی دانست و افزود: مقایسه قیمت کتاب با دیگر خریدهای غیرضروری خانواده‌ها نشان می دهد این امر بهانه ای بیش نیست. ضمن اینکه این بهانه با امکان امانت گرفتن کتاب از کتابخانه ها قابل توجیه نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: