• سه شنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-2914-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:

تاکنون سرمایه‌گذاری قطعی برای اجرا "تله‌کابین" پای کار نیامده است

به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تاکنون هیچ سرمایه گذار بخش خصوصی بصورت قطعی برای احداث تله کابین در کرمانشاه اعلام آمادگی نکرده است.

جلیل بالایی در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، بابیان اینکه اصلی ترین عاملی که طی دهه های گذشته مانع از اجرای پروژه تله کابین در کرمانشاه شده، عدم ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی به این پروژه بوده، اظهارکرد: هرچند که اتاق بازرگانی از آمادگی برخی سرمایه گذاران برای ورود به این پروژه گردشگری خبر داده، اما تاکنون سرمایه گذاری قطعی که طرحی آماده، مصوب و مطالعه شده برای احداث تله کابین کرمانشاه داشته باشد، به میراث فرهنگی استان مراجعه نکرده است.

وی باتاکید براینکه هر طرح و پروژه ای برای احداث تله کابین در کرمانشاه باید توسط میراث فرهنگی مورد بررسی و تائید قرار گیرد، عنوان کرد: در طرح پیشین که برای احداث تله کابین کرمانشاه مطرح می شد، این پروژه در حریم مجموعه تاریخی تاق بستان قرار می گرفت، لذا با آن طرح مخالفت کردیم، اما در طرحی که اخیرا مطرح می شود، احداث تله کابین در محدوده پارک کوهستان مورد توجه قرار گرفته است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تصریح کرد: از آنجایی که طرح جدید خارج از حریم تاریخی تاق بستان است ما با آن مخالفتی نداریم و نظر مساعد خود را در این رابطه به سازمان میراث فرهنگی کشور نیز اعلام می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر اگر بخواهیم از نظر فنی احداث تله کابین در محدوده پارک کوهستان را مورد بررسی قرار دهیم، این امر کاملا قابل تحقق و امکانپذیر است.

بالایی همچنین متذکرشد: درحال حاضر ما با طرح احداث تله کابین در محدوده پارک کوهستان موافق هستیم، اما اگر طرحی دیگر ارائه شود که در حریم تاق بستان واقع شود، قطعا با آن مخالفت خواهیم کرد.

وی در ادامه از کوتاهی شهرداری کرمانشاه طی سالهای گذشته در احداث پروژه تله کابین به عنوان یک پروژه گردشگری انتقاد کرد و گفت: از حدود 20 سال پیش که بحث احداث تله کابین در کرمانشاه مطرح شد، شرکتی تحت عنوان شرکت "تله کابین" در شهرداری شکل گرفت تا به عنوان مجری این پروژه اقداماتی همچون تملک زمین مورد نیاز و طراحی پروژه را انجام دهد، اما متاسفانه طی دو دهه گذشته این شرکت عملا هیچ فعالیتی برای تسهیل و تسریع در احداث پروژه تله کابین کرمانشاه انجام نداده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: