• جمعه ۷ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-5514-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آغاز طرح جنگلانه در کرمانشاه

 رئیس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از آغاز اجرای طرح جنگلانه در شهرستان‌های این استان خبر داد.

 عبدلعلی جلیلیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه با اشاره به آغاز اجرای  طرح جنگلانه از روز گذشته  (ششم دی) در شهرستان کرمانشاه، اظهار کرد: برنامه نمادین آغاز اجرای این طرح در منطقه چالابه  کرمانشاه برگزار شد.

 رئیس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ادامه داد: در قالب طرح جنگلانه در جنگل های طبیعی بذرکاری بلوط انجام می شود، ضمن اینکه در سطح محدودتری و به منظور احیای جنگل های بلوط نسبت به نهال کاری اقدام خواهد شد.

  جلیلیان یادآور شد: بذرها و نهال های مورد نیاز برای اجرای طرح جنگلانه به صورت رایگان در اختیار تشکل‌ها و  NGO های فعال قرار خواهد گرفت.

 جلیلیان اضافه کرد: طرح جنگلانه توسط اداره آموزش و ترویج مشارکت های مردمی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه و با همکاری تشکل ها و انجمن های بخش کشاورزی اجرایی می شود.

 جلیلیان هدف از اجرای طرح جنگلانه را فرهنگ سازی و کمک به احیای رویشگاه‌های طبیعی به ویژه بلوط عنوان و ابراز امیدواری کرد: اجرای این طرح بتواند نقش مهمی در حفاظت و حراست از جنگلها داشته باشند.

وی  با بیان اینکه در اجرای طرح  جنگلانه کمیت خیلی مهم نیست، ادامه داد: موضوعی که در اجرای این طرح دنبال می‌شود نهادینه کردن فرهنگ حفاظت و حراست از عرضه های جنگلی است.

 وی با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای طرح جنگلانه در تمامی شهرستان های استان کرمانشاه افزود: این طرح ظرف ۱۵ روز آینده در تمامی شهرستان های استان اجرایی خواهد شد.

جلیلیان در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه بیش از ۵۲۷ هزار هکتار جنگل دارد، افزود: غالب گونه‌های جنگل های استان کرمانشاه بلوط است، ضمن اینکه انواع دیگر گونه های گیاهی شامل بنه، زالزالک، گلابی وحشی و دیگر گونه های درختی و درختچه ای در  جنگل‌های استان دیده می‌شود.

رئیس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه ادامه داد: بیشترین جنگل های استان کرمانشاه در منطقه اورامانات قرار دارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: