• پنجشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-6014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:

"اپیدمی" در مناطق زلزله زده نداشتیم

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  با اشاره به اقدامات بهداشتی و درمانی صورت گرفته در مناطق زلزله زده استان، گفت: خوشبختانه هیچ اپیدمی در این مناطق نداشتیم.

به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، دکتر محمودرضا مرادی در مراسم افتتاح 40 پروژه بهداشتی و درمانی و تجلیل از خیرین حوزه سلامت فعال در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه که عصر امروز( 6 دی) با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: از همان ساعات اولیه وقوع زلزله 7.3 ریشتری، بخش بهداشت و درمان استان پای کار آمد و در زمینه انتقال مجروحین به سرعت وارد عمل شد.

وی با اشاره به برپایی هشت بیمارستان صحرایی گفت: در 24 ساعت اول پس از وقوع زلزله کار انتقال مجروحین انجام و 1800 عمل جراحی صورت گرفت. 13 هزار نفر نیز به صورت سرپایی ویزیت شدند.

وی یکی از اقدامات خوب در این حوزه را راه اندازی بیمارستان بانگر در پی آسیب بیمارستان سرپل ذهاب دانست و گفت: طی حدود یک سال فعالیت این بیمارستان 1990 عمل جراحی کوچک و 1300 عمل جراحی بزرگ در این بیمارستان صورت گرفت. 151 هزار ویزیت سرپایی و 72 هزار ویزیت تخصصی نیز در درمانگاه این بیمارستان انجام شد.

مرادی به اقدامات بهداشتی در مناطق زلزله زده نظیر سمپاشی 20 میلیون مترمربع از اماکن، واکسیناسیون و بکارگیری 35 تیم پزشکی اشاره کرد و گفت: با این اقدامات خوشبختانه اپیدمی بیماری در مناطق زلزله زده نداشتیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به اعزام 129 تیم مداخلات روانی به مناطق زلزله زده استان نیز اشاره کرد و گفت: این تیم ها 110 هزار نفر را غربالگری کردند.

مرادی گفت: تنها در دو ماه ابتدایی پس از وقوع زلزله 70 میلیارد تومان برای تامین دارو و تجهیزات درمانی زلزله زدگان هزینه کردیم.

وی در ادامه به تفاهم نامه های منعقده با خیرین و دیگر دستگاه ها به منظور بازسازی مراکز بهداشتی و درمانی آسیب دیده در زلزله به ارزش 130 میلیارد تومان اشاره کرد و گفت: خیرین کمک بسیاری به ما کردند و افتتاح 27 خانه بهداشت که امروز شاهد آن بودیم بخشی از این کمک ها است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: