• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-2884-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : ----

چرا کرمانشاه از شهرهای "گران" کشور است؟

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه نرخ بالای بیکاری و روی آوردن مردم به واسطه‌گری را عاملی برای افزایش قیمت کالاها در کرمانشاه و تبدیل شدن آن به یکی از گرانترین شهرهای کشور دانست.

عبدالرضا یاری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به آمارهایی که درباره گران بودن کرمانشاه نسبت به شهرهای دیگر کشور منتشر شده، گفت: دلایل مختلفی در این خصوص تاثیر دارد که یکی از مهمترین آن بالا بودن تعداد واسطه‌ها است.

وی با بیان اینکه در استان کرمانشاه به دلیل نرخ بالای بیکاری و کمبود واحدهای تولیدی افراد بیشتر به سمت مشاغل خدماتی و واسطه‌گری روی می‌آورند، اظهار کرد: تعداد واسطه‌ها یکی از مهمترین دلایلی است که قیمت کالاها و اجناس را بالا می‌برد.

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه تاکید کرد: اکثر واحدهای صنفی کرمانشاه کالای خود را از یک واحد صنفی بالاتر خریداری می‌کنند و این امر به قیمت تمام شده کالا می‌افزاید.

یاری دلیل دیگر گران بودن شهر کرمانشاه را فرهنگ رایج بین مردم دانست که توجه زیادی به صرفه‌جویی ندارند و معمولا دست و دلبازانه و بدون توجه به درآمد خود خرید می‌کنند.

وی معتقد است، در چنین شرایطی که مصرف و تقاضا زیاد و میزان تولید محدود باشد، با افزایش قیمت‌ها مواجه خواهیم بود.

رییس انجمن حمایت از حقوق مصرف کننده استان کرمانشاه از عدم اثربخشی نظارت‌ها نیز به عنوان عامل دیگر یاد کرد و گفت: اگرچه دستگاه‌های نظارتی پای کار هستند، اما نظارت آنها چندان اثربخش نیست.

یاری افزود: صرف تشکیل پرونده و بالا بردن آمارها به وضعیت بازار کمکی نمی‌کند و باید با یک کار علمی مشخص شود که چرا بازرسی‌ها در کرمانشاه اثربخشی زیادی ندارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: