• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-15714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

شهردار کرمانشاه:

"پارک‌های" شهر باید پاتوقی امن برای همه شهروندان باشند

شهردار کرمانشاه گفت: بوستانهای شهر باید بگونه‌ای تجهیز و فضاسازی شوند که به عنوان پاتوقی امن و مهیج مورد استفاده همه شهروندان واقع شود.

به گزارش ایسنا منطقه کرمانشاه، سعید طلوعی در حاشیه بازدید از بوستان ها و پارک‌های سطح شهر کرمانشاه، با اشاره به اینکه فضای سبز شهری در ارتقای سیمای شهری تاثیرگذار است، گفت: عدالت اجتماعی زمانی معنی پیدا می‌کند که با توزیع منطقی و عادلانه امکانات و منابع در میان مناطق هشتگانه شهری و دستیابی شهروندان به این منابع، قسمتی از مطالبات به حق آنان تحقق پیدا کند.

طلوعی با ابراز تأسف از اینکه بسیاری از شهروندان محلات و مناطق از داشتن دسترسی به فضای سبز مناسب محروم هستند، تصریح کرد: پایدار کردن شهر در حوزه محیط زیست باید یکی از اولویتهای اصلی مدیریت شهری باشد و نقش مشارکت شهروندان در این حوزه می تواند بسیاری از اهداف شهرداری را تسریع بخشد.

وی ضمن تاکید بر شاداب سازی و بهسازی پارک ها و بوستان ها از مدیران اجرایی مناطق و نواحی خواست نسبت به رفع برخی نواقص، مشکلات و معضلات موجود در پارک‌های محله ای سطح شهر اقدام و فضاهای موجود را برای استفاده شهروندان، بهسازی و شاداب سازی کنند.

 طلوعی با بیان اینکه فضای سبز شهری خصوصاً پارکهای شهرداری نقش اجتماعی، اقتصادی و اکولوژیکی دارند، تأکید کرد: آموزش همگانی با هدف توانمندسازی و آگاهی شهروندان کرمانشاهی در حفظ و گسترش فضای سبز با مشارکت نهادهای فعال به همت مدیریت شهری و سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری باید مدنظر باشد.

وی با تاکید بر خدمات رسانی هر چه بهتر به شهروندان گفت: با توجه به در پیش بودن فصل بهار و ایام نوروز و استفاده شهروندان از پارک ها و بوستانها، ضروری است تا در اسرع وقت و در شرایط مناسب آب و هوایی، نسبت به رفع برخی مشکلات و نواقص فضای موجود اقدام گردد تا بتوانیم فضایی شاد و مفرح برای مسافران و شهروندان، به ویژه خانواده‌ها فراهم آوریم که این امر با برنامه ریزی، کارجهادی و نظارت دقیق و اصولی در اجرای فعالیت های عمرانی، خدماتی و رفاهی شهر توسط تلاشگران خدوم شهرداری میسر خواهد شد.

شهردار کرمانشاه ارتقای کیفیت تجهیزات و مبلمان شهری را یکی از دغدغه های مدیران شهر دانست و افزود: بوستانهای شهر باید بگونه‌ای تجهیز و فضاسازی شوند که به عنوان پاتوقی امن و مهیج مورد استفاده همه شهروندان در گروه های سنی مختلف واقع شود.

طلوعی محیط زیست شهری را سرمایه ارزشمندی برای نسلهای آینده دانست و تأکید کرد: باتوجه به تاثیر فضای سبز در زندگی شهری، باید طوری طراحی شود که حداکثر کارایی را با کمترین هزینه و با درنظرگرفتن الزامات آینده داشته باشد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: