• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-17414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

همزمان با سراسر کشور صورت گرفت؛

آغاز طرح ملی "غربالگری سلامت افرادی بالای 30 سال" در کرمانشاه

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از آغاز طرح ملی "غربالگری سلامت افراد بالای 30 سال در استان خبر داد.

رضا پور میرزا در گفت و گو با خبرنگار سرویس «اجتماعی» ایسنا منطقه کرمانشاه از اجرای این طرح از 22 تا 26 دیماه همزمان با هفته پرستاری در سطح کشور خبر داد وافزد: این طرح بصورت مشترک و با همکاری سه معاونت درمان، بهداشت و معاونت پرستاری وزرات بهداشت اجرا میشود.

وی افزود: در این طرح پایش سلامتی افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی در سطح بیمارستان های خصوصی و دولتی انجام میشود و دربخش دیگری از این طرح این پایش سلامت توسط معاونت بهداشتی در سطح روستاها نیز انجام میشود.

این مسئول خاطرنشان کرد: هر یک از معاونت های وزارت بهداشت برنامه مخصوص به خود را در این طرح برعهده دارند و در این بین، معاونت پرستاری بحث پایش سلامت افراد بالای 30 سال در زمینه فشار خون بالا و اضافه وزن ( تعیین شاخص توده بدنی) را برعهده دارد.

پورمیرزا افزود: چنانچه افراد غربال شده در این طرح مشکل فشار خون بالا یا اضافه وزن داشته و نیاز به ویزیت پزشک داشته باشند، کار ویزیت آنها بصورت رایگان انجام خواهد شد.

وی با اشاره به وضعیت نامناسب استان در زمینه بیمار ی های غیرواگیر، گفت: از جمله این بیماری‌ها فشار خون بالاست و اجرای طرح های غربالگری میتواند به شناسایی این بیماری های خفته در افراد کمک کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: